captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Vlado Braziūno „Stalo kalnas“

„Užeina tas rašymas, ir turi būti visu savo gyvenimu šitai akimirkai pasiruošęs, kad tinkamai išnaudotum ją iki galo“, – sako poetas Vladas Braziūnas, kurio eilėraščių rinkinys „Stalo kalnas“ (LRS leidykla) dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“.
Vlado Braziūno knygos „Stalo kalnas“ viršelio fragmentas.
Vlado Braziūno knygos „Stalo kalnas“ viršelio fragmentas.

„Nors Charmsas tituluojamas absurdo klasiku, tačiau mūsų pasirinkta istorija „Apie tai, kaip Kolka Pankinas skrido į Braziliją, o Petka Jeršovas niekuo netikėjo“ paklūsta tradicinei stebuklinės pasakos struktūrai: čia susitinka du herojai, reprezentuojantys du skirtingus mąstymus, pasaulius – pragmatiškąjį ir dvasinį pradą, skepticizmą ir naivumą, cinizmą ir romantizmą, realybę ir svajonę“, – argumentuoja savo pasirinkimą Olga Lapina, debiutinio spektaklio Vilniaus teatre „Lėlė“ režisierė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis apie XII Tarptautinį baltistų kongresą su jo organizatoriais  – Vilniaus universiteto Baltistikos katedros profesoriais Bonifacu Stundžia ir Daiva Sinkevičiūte.

„Kai pats rašai, tie giluminiai poezijos dalykai jau amatas turi būti kuo didžiausias, bet rašant nei tu jį turi jausti, nei žmogus skaitydamas. Atrodo, kad viskas čia būtent taip turi būti suklostyta. Užeina tas rašymas, ir turi būti visu savo gyvenimu šitai akimirkai pasiruošęs, kad tinkamai išnaudotum ją iki galo“, – sako poetas Vladas Braziūnas, kurio eilėraščių rinkinys „Stalo kalnas“ dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 28 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...