captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ekskursijų galia architektūrai ir viešosioms erdvėms

„Kokios yra ekskursijų galios – ar jos pajėgios pakeisti miesto erdvių privatumo ar viešumo, kultūrinio paveldo vertės ar nevertės, reprezentatyviųjų, kasdieninių ir atstumtųjų miesto vietų sampratas tada, kai kiekvienas gali būti gidu ir viešai pasakoti bei rodyti savo asmeninį miestą?“ – svarsto Architektūros [pokalbių] fondo šešioliktojo pokalbių ciklo „Ekskursijų galios“ kuratorė Indrė Ruseckaitė.

„Gyvenimiškoji patirtis, sąlygojama istorinių ir socialinių aplinkybių, atneša laisvo žmogaus pojūtį ir supratimą regimojo pasaulio daiktinę apsuptį matyti paprastai ir aiškiai“, – savo laikyseną supančios dabarties atžvilgiu aiškina fotomenininkas Algimantas Kunčius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie naująją Indijos kultūros politiką, į pirmąjį planą keliančią induistinę religiją; ir smuiko virtuozų gamybos praktiką ir pavojus.

„Stebint pastaruoju metu itin sparčiai plintantį miesto ekskursijų bumą kyla klausimas – kas yra ekskursija? Ar tai alternatyvios edukacijos dalis, bendruomenės telkimo įrankis, performansas, manifestas, konceptualus pjūvis ar linija per miestą, protestas, nostalgiška savirealizacija? Kokios yra ekskursijų galios – ar jos pajėgios pakeisti miesto erdvių privatumo ar viešumo, kultūrinio paveldo vertės ar nevertės, reprezentatyviųjų, kasdieninių ir atstumtųjų miesto vietų sampratas tada, kai kiekvienas gali būti gidu ir viešai pasakoti bei rodyti savo asmeninį miestą?“ – svarsto Architektūros [pokalbių] fondo šešioliktojo pokalbių ciklo „Ekskursijų galios“ kuratorė Indrė Ruseckaitė. Pokalbis apie ekskursijų galią architektūrai – su architektėmis I. Ruseckaite, Ieva Saldauskaite ir architektūros istoriku Vaidu Petruliu.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ spalio 29 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...