captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: legendinės teatro studijos „Elementorius“ penkiasdešimtmetis

„Elementorius“ – unikalus kultūrinis-socialinis reiškinys, davęs pradžią daugiau nei 100 žymių menininkų.
Aktorius Gediminas Storpirštis.
Aktorius Gediminas Storpirštis.

„Pirmiausia nulipdžiau Ganytoją, o avys atsirado dėl to, kad tai paklusnūs gyvūnai, kuriuos galima nukreipti į visas puses. Pastaruoju metu stebiu politinę ir religinę situaciją ir man kelią nuostabą, kad vienas politikas ar vienas valdininkas gali sau palankia linkme nukreipti mases žmonių. Ir jie net negalvodami eina paskui tą vadinamą Ganytoją. Bet kodėl?“ – svarsto keramikas Isroildžonas Baroti, uostamiestyje atidaręs personalinę parodą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Ko istorinių paminklų statytojai galėtų pasimokyti iš antkapinių paminklų, komentare pasiūlys filosofas Kęstas Kirtiklis. 

„Profsąjungų rūmai man buvo Meka – tas kalnas ir tas baltas pastatas, į kurį kiekvieną kartą lipdavau su kažkokia viltim, [su] kažkokia nenusakoma kažkas šiandien bus nuojauta“ (Nelė Savičenko). „Būrelis mano gyvenime reiškė, kad atsirado kažkoks tikslingumas. Aš gavau kryptį“ (Andrius Bialobžeskis).  „Aš užsikabinau, nes man pasirodė, kad būti tenai, tai lyg priklausyti kažkokiam elitiniam klubui. Ir dėl to norėjosi būti ten, norėjosi priklausyti tai išrinktųjų kastai viso Vilniaus kontekste“ (Cezaris Graužinis) – taip apie teatro studiją „Elementorius“ atsiliepia dabar jau garsūs buvę mokiniai. Teatro studija „Elementorius“ yra seniausia nuolat veikianti mėgėjų teatro studija Lietuvoje, šiais metais mininti kūrybinės veiklos 50 metų jubiliejų. Tai unikalus kultūrinis-socialinis reiškinys, davęs pradžią daugiau nei 100 žymių menininkų. Pokalbis studijoje su vienu iš studijos vadovų, aktoriumi Gediminu Storpirščiu.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ spalio 27 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close