captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: apie nepatogias temas mene

„Demokratinės visuomenės varomoji jėga turėtų būti konfliktas, nes naivu tikėtis, kad egzistuoja koks nors visuotinis sutarimas. Tad kaip mokame elgtis su kita nuomone, nesutarimu, parodo mūsų brandą“, – pastebi socialines temas fotografijose nagrinėjanti Neringa Rekašiūtė.
Fotomenininke Neringa Rekašiūtė. Tomo Lukšio nuotr.
Fotomenininke Neringa Rekašiūtė. Tomo Lukšio nuotr.

Širvintų rajono kultūros centro direktorių Eriką Druskiną iš pareigų merė Živilė Pinskuvienė (Darbo partija) atleido neteisėtai – tokį sprendimą priėmė Širvintų rajono apylinkės teismas. E. Druskinas tikisi, kad jo kova padrąsins kitus ieškoti teisybės ir nesitaikstyti su piktnaudžiavimou galia.

„Lietuvių kompozicijos mokykloje pabrėžiama, kad turi mąstyti, kodėl rašai, ir kad tavo idėjos turi būti svarios. O Prancūzijoje geros muzikos rodiklis, ar kūrinys gerai techniškai parašytas“, – skirtingas mokyklas lygina Prancūzijoje gyvenanti kompozitorė Justina Repečkaitė, kurios kūrinys bus atliktas šiuolaikinės muzikos festivalyje „Gaida“. 

Šiuo metu Lenkijoje vyksta projekto „Lietuva Krokuvoje: kultūros sezonas“ renginiai, skirti lietuvių kultūros sklaidai kaimyninėje šalyje. Ar sulaukia mūsų kultūra platesnio lenkų visuomenės dėmesio – pasakojimas tiesiogiai iš Krokuvos.

Ko istorinių paminklų statytojai galėtų pasimokyti iš antkapinių paminklų, komentare pasiūlys filosofas Kęstas Kirtiklis. 

„Niekada nedrebėdavau kaip kiti aktoriai, ar gausiu pagrindinį vaidmenį, nes tingėdavau mokytis tekstą. Įsimintinas vaidmuo ne nuo teksto kiekio priklauso“, – prieš dešimtmetį sakė šviesaus atminimo aktorius Audris Chadaravičius. Prisimindami prieš 80 metų gimusį aktorių, klausysimės archyvinio įrašo.

Ar aktualius ir skaudžius klausimus iškeliantis menas gali keisti visuomenės požiūrį? Ar, kaip sako kai kurie kritikai, tai netampa socialine pornografija? Apie tai laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ kalbėsime su fotomenininke N. Rekašiūte ir festivalio „Nepatogus kinas“ direktoriumi Gediminu Andriukaičiu.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 24 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 25 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close