captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Error“ – 7-osios Vilniaus tarptautinės dailininko knygos trienalės tema

„Dailininko knygos trienalė yra idėjų bankas tiek knygos menininkams, tiek tipografams, konceptualaus ir instaliatyvaus meno kūrėjams, dėstytojams ir studentams“, – įsitikinęs trienalės kuratorius, VDA profesorius Kęstutis Vasiliūnas.
VDA profesorius Kęstutis Vasiliūnas.
VDA profesorius Kęstutis Vasiliūnas.

Prasidėjo tarptautinė Krokuvos knygų mugė, kurioje Lietuva prisistato garbės viešnios teisėmis, o kartu lietuvių autoriai pasirodo ir Konrado literatūros festivalyje – viename svarbiausių literatūros festivalių Europoje, pritraukiančiame pasaulinio garso rašytojus. Abu įvykiai – didelio projekto „Lietuva Krokuvoje: kultūros sezonas“ dalis, skirta lietuvių kultūros sklaidai Lenkijoje. Apie renginius tiesiogiai iš Krokuvos žurnalistas Darius Malinovskis.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Literatūra ir menas“, „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“.

„Niekada nesupaprastinu choreografijos dėl tam tikrų fizinių artistų duomenų, bet juos išmokau judėti ir šokti sudėtingai. Aktoriai taip pat mane išmokė pateisinti kiekvieną judesį, nes būtina kurti prasmę scenoje“, – apie savo patirtį, kuriant šokio spektaklius su dramos artistais, pasakoja choreografė Anželika Cholina, surengusi Lietuvoje kūrybinės veiklos retrospektyvą.

„Dailininko knygos trienalė yra idėjų bankas tiek knygos menininkams, tiek tipografams, konceptualaus ir instaliatyvaus meno kūrėjams, dėstytojams ir studentams“, – įsitikinęs trienalės kuratorius, VDA profesorius Kęstutis Vasiliūnas. Kodėl didėja susidomėjimas „dailininko knyga“ kaip tarpdisciplininiu menu ir kodėl „dailininko knyga“ niekada netaps komerciniu produktu pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 23 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close