captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: daržininkai nesigaili susibūrę į kooperatyvą

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra bemaž 80 kooperatyvų, kurie pripažinti žemės ūkio kooperatyvais. Daugiausia šių kooperatyvų pieno ir grūdų sektoriuose. Ypač jų mažai daržininkystėje – tik keli.

Kas lėmė žemės ūkio kooperatyvo „Suvalkijos daržovės“ atsiradimą, kuo naudinga jo veikla pajininkams?

Ne tik sodininkai profesionalai, bet ir mėgėjai dabar turi įvairių žinių apie Lietuvoje auginamus vaismedžius ant žemaūgių poskiepių. Tačiau kas nėra lankęsis Sodininkystės ir daržininkystės instituto sode, nėra matęs, kad tie žemaūgiai vaismedžiai gali būti įvairių formų, tiksliau jų šakos suformuotos v raidės, rombo ar net žvakidės pavidalu. Toks šakų formavimas ne tik neįprastas, puošiantis aplinką, bet ir praktiškai naudingas.

Praėjo jau metai kai aplinkos ministras  Kęstutis Trečiokas patvirtino Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkų parengtą stumbrų apsaugos planą. Jame be kita ko nurodoma, kad Kėdainių rajone laisvėje gyvenantys stumbrai turi būti perkelti į Telšių, Varėnos miškuose ir Dzūkijos nacionaliniame parke esančius aptvarus. Po adaptacijos gyvūnai turėtų būti išleidžiami į laisvę. Šį rudenį pirmieji stumbrai jau perkelti į Telšių rajoną.

Per pastaruosius 10 metų Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos išnagrinėjo daugiau kaip 4 tūkst. užsieniečių prašymų suteikti prieglobstį. 106 asmenims buvo suteiktas pabėgėlio statusas Lietuvos Respublikoje ir išduoti leidimai nuolat gyventi. Dar apie 400 asmenų išduoti leidimai laikinai gyventi dėl jų tėvynėse vykstančių ginkluotų konfliktų ar žmogaus teisių pažeidimų. Emigrantų srautas jau artimiausiu metu smarkiai padidės. Ką apie tai mano Ignalinos rajono Mažulonių kaimo žmonės?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, spalio 23 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...