captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: daržo, sodo ir šiltnamio paruošimas žiemai

Artėjant šaltajam metų laikui, vis labiau tuštėja sodai, daržai ir šiltnamiai. Derlius jau aruode, todėl pats metas visą sodo ūkį tinkamai paruošti kitam sezonui.

Ypatingai didelį dėmesį specialistai pataria skirti šiltnamiams. Dėl ilgesnės augalų vegetacijos šiltnamių grunto paviršiuje, ant dangos ir konstrukcijų susikaupia ligų sukėlėjų pradmenų ir kenkėjų. Nepasirūpinus šiltnamio švara ir tvarka dabar, ateinančiais metais rūpesčių padvigubės. Svarbiausius pasiruošimo žiemai darbus ir lauke ir šiltnamyje aptars Sodininkystės daržininkystės instituto mokslo darbuotoja dr. Elena Survilienė.

Jurginai – populiarios ir labai mėgstamos pas mus gėlės. Tai lemia jų žydėjimo ilgumas ir žiedų puošnumas, įvairovė, universalumas: jie ne tik puošia gėlyną ar veją, suformuoja gyvatvorę, bet tinka ir puokštėms, pamerkti žiedai ilgai nevysta. Rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje jurginų gumbai iškasami ir saugomi iki pavasario. Kai kurie augintojai teigia, kad neiškasti jurginai gali sulaukti ir Kalėdų. Ar tikrai? Kaip teisingai laikyti jurginų gumbus? Patars VU Botanikos sodo Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijų vedėja  dr. Gitana Štukėnienė.

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, spalio 23 d., 12.12 val., laida kartojama 21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...