captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: startuoja „Metų knygos rinkimai 2015“

Iš ko rinksime Metų knygas šiemet? Kas atnaujina mūsų literatūrą? Kaip skatinami kūrėjai? Ar geriausios knygos tampa prieinamesnės skaitytojams?

„Jeigu atsigręžtume į pokario emigracijos bangą, buvo labai ryškus sąmoningumo momentas – moterys nuspręsdavo nedirbti bent jau iki kol vaikai išeis į mokyklą, kad jie kuo mažiau susidurtų su dominuojančia kalba“, – pasakoja Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedros mokslininkė dr. Kristina Jakaitė-Bulbukienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – kaip emigrantai išlaiko lietuvių kalbą šeimose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – Vokietijos knygų prekybos asociacijos prestižiniu Taikos prizu apdovanotas Navidas Kermanis. Kuo šis persų kilmės vokiečių rašytojas svarbus, įdomus ir ką jis pasakė intriguojančio savo šventinėje kalboje Frankfurto Šv. Pauliaus bažnyčioje?

Ekspertų komisijos jau sudarė visų kategorijų praėjusiais metais išleistų lietuvių literatūros kūrinių – suaugusiųjų, poezijos, vaikų ir paauglių – knygų penketukus. Iš ko rinksime Metų knygas šiemet? Kas atnaujina mūsų literatūrą? Kaip skatinami kūrėjai? Ar geriausios knygos tampa prieinamesnės skaitytojams? Pokalbis studijoje su ekspertų komisijų pirmininkais –  literatūros kritike Neringa Mikalauskiene ir literatūrologu dr. Kęstučiu Urba bei komisijos nariu rašytoju Andriumi Jakučiūnu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 22 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...