captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: apie elektrą visiems ir panko sindromą

„Jeigu šiandien labai pigiai perkame daiktus, kurie atkeliauja iš Kinijos, Indijos ar Lotynų Amerikos, tai reiškia, kad juos pagaminę žmonės buvo išnaudojami. Taip tęsti nebegalima“, – teigia čekų teologas ir socialinis aktyvistas Tomaš Tožička.
Suomijos pankroko grupė „Pertti Kurikan Nimipäivät" („Pertti Kurikano vardadienis”).
Suomijos pankroko grupė „Pertti Kurikan Nimipäivät" („Pertti Kurikano vardadienis”).

„Jeigu šiandien labai pigiai perkame daiktus, kurie atkeliauja iš Kinijos, Indijos ar Lotynų Amerikos, tai reiškia, kad juos pagaminę žmonės buvo išnaudojami. Taip tęsti nebegalima“, – teigia čekų teologas ir socialinis aktyvistas Tomaš Tožička, vienas iš tarptautinio judėjimo už skolų skurdžioms valstybėms nurašymą bei programos „Energja visiems“ („Energy for everybody“)  koordinatorių.

T. Tožička – Vilniuje ir Kaune vykstančio žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus kinas“ svečias. Festivalyje parodytas Martino Marečeko filmas „Saulės tamsoje“ pasakoja apie čekų pastangas suteikti nepriklausomą ir pigų elektros energijos šaltinį atokiems Zambijos kaimams. „Projektas pasisekė, bet Bangladeše mes padarėme dar geriau“, – sako T. Tožička.

Antroje laidos dalyje – susitikimas su trimis Suomijos kino kūrėjais Jukka Kärkkäinenu, J-P Passi bei Sami Jahnukainenu. Jų filmas „Panko sindromas“ festivalyje atsirado žiūrovų dėka.

„Tu ne-nor-ma-li! Tu ne-nor-ma-li!”– dainuoja Suomijos pankroko grupės „Pertti Kurikan Nimipäivät" („Pertti Kurikano vardadienis”) vokalistas Kari, o prie scenos šėlsta patenkinta publika. Grupės nariai Pertti, Kari, Toni ir Sami turi proto negalią. Populiarėjanti grupė triukšmingai koncertuoja klubuose, festivaliuose, vyksta į gastroles užsienin.

Ar galėtų jie surengti koncertą kuriame nors Lietuvos klubų? Reginių organizatorius, žurnalistas, buvęs grupės „Dr. Green“ vokalistas Domas Kunčinas abejoja. Muzikanto požiūriu, net alternatyvus jaunimas Lietuvoje nėra pakankamai pakantus kitokumui.

Filmo „Panko sidromas“ kūrėjai „Nepatogaus kino festivalyje“ išgirdo komentarą iš salės, esą jų filmas neskirtas plačiajai auditorijai, bet galėtų būti naudingas medicinos studentams. „Komentaras pasako ne apie filmą, o apie jį išsakiusio žmogaus nuostatas“, –  atremia vienas filmo režisierių Jukka Kärkkäinenas. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ vadovė Dana Migaliova mano, jog filmą turėtų pažiūrėti kuo daugiau žmonių, o visuomenės atvirumo žmonėms su negalia augimas – neišvengiamas. 

Ved. Audra Čepkauskaitė.

„Žmonės ir idėjos“ – spalio 24 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama spalio 25 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...