captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie naują kūrybinę erdvę „House of Puglu“

„Puglu įsivaizduoju kaip mistinę energiją, kuri pabaksnoja tuomet, kai reikia ko nors imtis, kuri išjudina, išstumia iš status quo. Man patinka įsivaizduoti, kad ten, kur vyksta koks nors karnavalas, fiesta, provokacija, šokis (plačiąja prasme) – ten pirmiausia ateina Puglu ir spragteli pirštais“, – apie naujo kamerinio teatro / kūrybinės erdvės idėją pasakoja vienas jo įkūrėjų ir „House of Puglu“ direktorius Arnas Stučinskas.
„House of Puglu“ direktorius Arnas Stučinskas.
„House of Puglu“ direktorius Arnas Stučinskas.

Kaip atrodė tarpukario kauniečių namai? Kaip miestiečiai kūrė savo interjerus? Kokiais baldais apstatydavo namus? Pasakojimas iš parodos „Art Deco Kaune 1919–1940. Namų jausmas“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tarkim, abu tėvai lietuviai. Jie čia, Lietuvoje, gyvena vienakalbėj aplinkoj, vaikų mokyklos ir namų kalba sutapo, ir jie išvažiuoja, atsiduria kitos kalbos apsupty, visai kitokioje situacijoje... Ir tai jiems iš tikrųjų būna labai sudėtinga, nes žmonės neturi patirties ir jie tada tiki įvairiausiais stereotipais ir mitais. Pats populiariausias jų – jeigu aš su vaiku kalbėsiuosi ne angliškai, o lietuviškai, tai mano vaikas angliškai kalbės su akcentu“, – pastebi Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedros mokslininkė dr. Kristina Jakaitė-Bulbukienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie lietuvių kalbos išlaikymą emigracijoje.

„Puglu įsivaizduoju kaip mistinę energiją, kuri pabaksnoja tuomet, kai reikia ko nors imtis, kuri išjudina, išstumia iš status quo. Man patinka įsivaizduoti, kad ten, kur vyksta koks nors karnavalas, fiesta, provokacija, šokis (plačiąja prasme) – ten pirmiausia ateina Puglu ir spragteli pirštais“, – apie naujo kamerinio teatro / kūrybinės erdvės  idėją pasakoja vienas jo įkūrėjų ir „House of Puglu“ direktorius Arnas Stučinskas. Kas tas Puglu? Kam bus skirta ši nauja kūrybinė erdvė? Ir kokios įtakos turės šis kamerinis teatras Lietuvos kultūriniam kontekstui? Pokalbis studijoje su „House of Puglu“ idėjos sumanytojais A. Stučinsku, Evelina Brėdikyte, Sigita Pikturnaite ir Rūta Steponavičiūte.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ spalio 21 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...