captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinėje planetoje“ – Nobelio taikos premijos laureatas

Anilas Markandyja yra Prinstono, Berklio, Harvardo, Bato universitetų profesorius. 2007 m. drauge su kitais Jungtinių tautų Tarpvyriausybinės klimato kaitos tarybos mokslininkais ir su buvusiu JAV viceprezidentu, knygos ir filmo apie visuotinį atšilimą „Nepatogi tiesa“ autoriumi, Alu Goru jis buvo apdovanotas Nobelio taikos premija.
Prof. Anilas Markandya. Kauno technologijos universiteto nuotr.
Prof. Anilas Markandya. Kauno technologijos universiteto nuotr.

„Jei manęs paklaustumėt: ar tu tikras, kad tai pavyks? Aš negalėčiau atsakyti, kad esu absoliučiai tikras. Tačiau jei paklaustumėt, ar turėtume pabandyti, atsakyčiau, kad nieko nedaryti ir palikti tokią riziką ateities kartoms yra neįmanoma“, – taip interviu LRT RADIJUI apie pasaulio mokslininkų raginimus atsisakyti iškastinio kuro ir sustabdyti klimato kaitą kalba prof. Anilas Markandyja iš Baskų klimato kaitos centro Ispanijoje. „Todėl priimdami sprendimus didelio netikrumo sąlygomis vadovaujamės vadinamuoju atsargumo principu. Jis yra daugelio klimato kaitos valdymo politikos priemonių pagrindas“, – priduria jis.

Prof. A. Markandyja yra Prinstono, Berklio, Harvardo, Bato universitetų profesorius. 2007 m. drauge su kitais Jungtinių tautų Tarpvyriausybinės klimato kaitos tarybos mokslininkais ir su buvusiu JAV viceprezidentu, knygos ir filmo apie visuotinį atšilimą „Nepatogi tiesa“ autoriumi, Alu Goru jis buvo apdovanotas Nobelio taikos premija.

Kembridžo universitetas šį aplinkosaugos ekonomistą yra įtraukęs į 50-ies įtakingiausių darnaus vystymosi mąstytojų sąrašą. Daugiausiai profesoriaus publikacijų išleista klimato kaitos, aplinkos vertinimo, aplinkos politikos, energetikos ir aplinkos, žaliosios apskaitos, makroekonomikos ir prekybos sričių tematika.

Praėjusią savaitę jis lankėsi Kauno technologijos universitete.

Pokalbis su mokslininku laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, spalio 19 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama sekmadieniais 06.30 val.

Vedėja Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...