captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Šį rudenį minime poeto Pauliaus Širvio (1920–1979) 95-ąsias gimimo metines. Pasak poeto Algimanto Baltakio, „neįmanoma galvoti apie Pauliaus Širvio poeziją neprisimenant paties poeto, jo taurios asmenybės.“
Poetas Paulius Širvys.
Poetas Paulius Širvys.

„Vilniaus universiteto merginų chorą „Virgo“ vienija apie 50 Vilniaus universiteto studenčių ir absolvenčių, o šis ratas kasmet pasipildo vis naujomis narėmis. Ne veltui „Virgo“ choras yra laikomas vienu geriausių chorų Lietuvoje: daugybė tarptautinių laimėjimų, „Aukso paukštės“ laimėtojas, daugkartinis Šimkaus konkurso laureatas“, – savo vadovaujamu kolektyvu, kuris koncertų maratonu mini savo 35-metį, džiaugiasi dirigentė Rasa Gelgotienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Literatūros kritiko, poeto ir vertėjo Mariaus Buroko parengtoje naujų knygų apžvalgoje – Kanados rašytojo Alistairio MacLeodo romanas „Menka bėda, jeigu...“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) bei britų rašytojos ir feministės Saros Maitland „Tylos knyga“ („Tyto Alba“).

Šį rudenį minime poeto Pauliaus Širvio (1920–1979) 95-ąsias gimimo metines. Pasak poeto Algimanto Baltakio, „neįmanoma galvoti apie Pauliaus Širvio poeziją neprisimenant paties poeto, jo taurios asmenybės. Net ir poeto džiaugsmas, tyras meilės jausmas, kuris trykšta iš daugelio jo eilėraščių, kažkoks sunkus, tragiškas, kaip buvo tragiškas ir laikas, tie lūžio metai mūsų tautos istorijoje, kurie gulė ant jaunų būsimo poeto pečių. Iki gyvenimo pabaigos jis liko kareivis, niekaip negalintis grįžti iš karo. Jis – poetas iš Dievo malonės, gimęs su žvaigžde kaktoje, ir tai buvo jo laimė, ir jo prakeikimas – kaip ir visų didelių poetų“. Apie poetą Paulių Širvį pirmadienio viktorinoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 19 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...