captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: sunkmetį pieno ūkiui padeda įveikti įvairi veikla ir visa šeima

Jau antri metai tęsiasi sunkmetis visiems pieno ūkiams, tačiau Joniškio rajono Smalių kaimo ūkininkas Eugenijus Stonys net negalvoja atsisakyti karvių.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Sudėtingu laikotarpiu išgyventi padeda šeštus metus ūkyje gaminami pieno produktai, auginami mėsiniai galvijai. Svarbu ir tai, kad ūkyje dirba visa šeima – nė vienas iš 6 Stonių vaikų nepabėgo iš kaimo, o dirba tėvų ūkyje ir kuria savus. 

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose kalbėjęs Mažeikių rajono Mažaičių kaimo ūkininkas Paulius  Pocevičius nemažai papasakojo apie kasdienos darbus mišriame ūkyje, kuriame 250 ha žemės, 50 melžiamų karvių. Įdomu buvo sužinoti, jog dėl sausros ir mažųjų hidroelektrinių Varduvos upė, tekanti šalia ūkininko sodybos, nusekusi ir joje praktiškai nėra žuvies. Smalsu, kaip kaimo žmonės vertina bendruomenių veiklą, kodėl patys turi tvarkytis kelius, kaip dažnai ir kokiais reikalais į rajono centrą važiuoja. Sužinojome ir apie ūkio perspektyvą – Gitanos ir Pauliaus Pocevičių šeimoje trys vaikai. Vyresnieji jau studentai. Mindaugas studijuoja ASU ir jau tėčio pagalbininkas, o mažasis Tadas – tik trečiokas, bet vairuoti techniką moka ir piešia karvių fermas tik su melžimo robotais...  Koks ketvirtadienis buvo šeimos ūkyje?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, spalio 16 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...