captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: sostinėje siaučia 28-asis „Vilnius Jazz“

„Padėkite atgaivinti prarastą pasaulį“, – kviečia Antanas Gustys, seniausio šiuolaikinio džiazo festivalio „Vilnius Jazz“ sumanytojas ir vadovas.
Šiuolaikinio džiazo festivalio „Vilnius Jazz“ sumanytojas ir vadovas Antanas Gustys. Martynos Jovaišaitės nuotr.
Šiuolaikinio džiazo festivalio „Vilnius Jazz“ sumanytojas ir vadovas Antanas Gustys. Martynos Jovaišaitės nuotr.

„Neatpažįstamai pasikeitusios senamiesčio gatvės, išnykę ar negrįžtamai suardyti kiemai, dingę šio miesto kvartalo gyventojai, o su jais – ir to laiko senamiesčio gyvenimo būdas. Mes kviečiame visus prisiminti vieno gražiausių miesto kvartalų praeitį, pasvarstyti, ko praeitis gali mus išmokyti, o kartu – padiskutuoti apie galimus Kauno senamiesčio ateities scenarijus“, –  į diskusiją, uždarant parodą „Senamiesčio atmintis Romualdo Požerskio fotografijoje“, kviečia menotyrininkė Daiva Citvarienė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“ ir „Literatūra ir menas“.

„Dvigubas mazgas“ – situacija, kurioje subjektas yra priverstas rinktis iš dviejų nepalankių variantų arba apskritai nėra būdo, kaip tą situaciją išspręsti ir išsikapstyti iš neigiamų aplinkybių virtinės. Buvimas dvigubame mazge yra naudinga patirtis, todėl nenorėčiau, kad kas nors jį išpainiotų“, – apie naujausią parodą „Dvigubas mazgas“ svarsto tarpdisciplininio edukacijos, rezidencijų ir parodų centro „Rupert“ projektų koordinatorius Paulius Andriuškevičius.

„Padėkite atgaivinti prarastą pasaulį“, – kviečia Antanas Gustys, seniausio šiuolaikinio džiazo festivalio „Vilnius Jazz“ sumanytojas ir vadovas. „Man tas prarastas pasaulis yra mano visas festivalis. Tai, kas vyko anksčiau, pirmaisiais festivalio metais, būdavo kažkaip ramiau. Jam sessions yra prarastas pasaulis taip pat. Gal ir keista, bet tie tikrieji jam sessions vykdavo tiktai sovietiniais metais. Tais laikais buvo lėtesnis gyvenimas, ir muzikantai turėdavo laiko – jie atvykdavo ne į vieną savo koncertą, bet į visą festivalį“, – prisimena Antanas Gustys. Apie jau įpusėjusį 28-ąjį „Vilnius Jazz“ festivalį pokalbis studijoje su A. Gusčiu ir džiazo muzikos eksperte Laima Slepkovaite-Butėniene.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 16 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...