captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: daugiamečių aromatinių augalų paruošimas žiemai

Vis labiau vėstant orams, labai aktualu dar spalio mėnesį tinkamai pasirūpinti aromatiniais daugiamečiais augalais, kad jie nepatirtų streso ir gerai peržiemotų.
Sodininkystės ir daržininkystės instituto Daržo augalų selekcijos sektoriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja Nijolė Maročkienė.
Sodininkystės ir daržininkystės instituto Daržo augalų selekcijos sektoriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja Nijolė Maročkienė.

Jautriausius – rozmarinus ir stevijas – reikėtų iškasti ir įnešti į patalpas. Kaip pridengti levandas, šalavijus, čiobrelius, ką daryti su atsparesniais šalčiams – raudonėliais, isopais ir daugiametėmis svogūninėmis daržovėmis? Patars Sodininkystės ir daržininkystės instituto Daržo augalų selekcijos sektoriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja Nijolė Maročkienė.

Keliaudami po šiltesnius kraštus pastebime, kad ten terasos, balkonai puošiami tujomis, kukmedžiais, buksmedžiais, kitokiais visada žaliuojančiais dekoratyviniais augalais. Dabar jau ir pas mus įstiklintose terasose, erdviuose balkonuose žmonės bando auginti panašius augalus. Tačiau sumedėjusių dekoratyvinių augalų augimas vazonuose  yra nenatūralus, todėl sodinant, prižiūrint ir ypač artėjant žiemos metui, reikia atkreipti dėmesi į kai kuriuos specifinius dalykus. Tai aptarsime su VU Botanikos sodo skyriaus vedėju, Vilniaus kolegijos docentu, dendrologu Darium Ryliškiu.

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, spalio 16 d., 12.12 val., laida kartojama  21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...