captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: apie reklamos ir žurnalinės fotografijos kultūrą

„Jei atlikėjas, tarkim, net džiazo ar kamerinės muzikos, rodomas per televiziją, tuomet žmonės ateina jo pasižiūrėti. Kitaip publiką surinkti sunku“, – apie kėdainiškių kultūrinius įpročius pasakoja Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė.  
Kėdainiai. skyscrapercity.com nuotr.
Kėdainiai. skyscrapercity.com nuotr.

Širvintų rajono kultūros centro direktorių Eriką Druskiną iš pareigų merė Živilė Pinskuvienė (Darbo partija) atleido neteisėtai – tokį sprendimą priėmė Širvintų rajono apylinkės teismas. E. Druskinas tikisi, kad jo kova padrąsins tiek kultūros, tiek kitų sričių žmones drąsiau ieškoti teisybės ir nesitaikstyti su piktnaudžiavimu galia.

„Dažnai iš užsakovų išgirstame, kad štai užsienyje jūsų idėja būtų gera, tačiau lietuviai nesupras, reikia ko nors paprastesnio, lengvesnio. Sunku įtikinti, kad nereikėtų taip vertinti žmonių“, – apie reklamos užsakovų požiūrį pasakoja reklamos kūrėjas Rimantas Stanevičius. 

„Dažniausias žurnalų autorių prašymas, kad nuotraukose žmonės atrodytų laimingi ir šypsotųsi. Dirbdamas sutinku daug charizmatiškų, skirtingų žmonių, tad nesuprantu, kodėl visi turi atrodyti panašiai?“ – apie žurnalinės fotografijos ypatumus pasakoja jaunas fotografas Visvaldas Morkevičius.

„Pasijutau visiškai nereikalinga Kauno bienalėje”, – teigia socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė. Kodėl? Atsakymas – į kelionę po Kauno kultūros erdves kviečiančiame komentare.

Kaip atrodė tarpukario kauniečių namai? Kaip miestiečiai kūrė savo interjerus? Kokiais baldais apstatydavo namus? Pasakojimas iš parodos „Art Deco Kaune 1919–1940. Namų jausmas“.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ tęsiame kelionę po Kėdainius. Apie tai, kuo šiandien gyvena Kėdainiai, kalbėsime su istorike A. Pečiulyte, Kėdainių krašto muziejaus direktoriumi Rimantu Žirguliu ir muzikos pedagogu Vidmantu Valantiejumi.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 17 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 18 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close