captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie nepatogias „Nepatogaus kino“ temas

„Visų pirma, tai – kino festivalis, ir dauguma pristatomų filmų apkeliavę gausybę tarptautinių festivalių. Na, o tas balanso tarp temos ir filmo meniškumo radimas visą laiką būna pats įdomiausias procesas, kuriant šį festivalį“, – sako 9-ojo Tarptautinio žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis.
Tarptautinio žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis.
Tarptautinio žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis.

Frankfurte, Vokietijoje, prasidėjo didžiausia pasaulyje knygų mugė. Kaip čia pristatoma lietuvių literatūra? Įspūdžiais iš jos dalysis Lietuvos kultūros instituto projektų koordinatorė Vakarė Smaleckaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie tai, kaip Vroclave ruošiamasi ir ar jau pasiruošta 2016-iesiems, kai šis miestas bus Europos kultūros sostinė?

„Visų pirma, tai – kino festivalis, ir dauguma pristatomų filmų apkeliavę gausybę tarptautinių festivalių. Na, o tas balanso tarp temos ir filmo meniškumo radimas visą laiką būna pats įdomiausias procesas, kuriant šį festivalį“, – sako 9-ojo Tarptautinio žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis. Festivalio programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė pritaria šiai minčiai ir pabrėžia, kad filmai nėra atitinkamų situacijų, problemų ar temų iliustracija: „Tai nėra iliustracija – visgi dokumentinis kinas yra atskira meno šaka“. Pokalbis su „Nepatogaus kino“ organizatoriais apie šiemet festivalyje atskleidžiamas socialiai jautrias temas ir dokumentinį kiną, kaip priemonę apie jas kalbėti.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ spalio 15 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...