captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo teatre“ – premjera

LRT RADIJO ir Asociacijos LATGA organizuoto radijo dramaturgijos konkurso „Kviečia radijo teatras“, skirto “Teatrų metams“, I vietos laureato Aido Jurašiaus pjesė „Sugrįžimas į savaną“. Vaidina aktoriai Valentinas Masalskis ir Viktorija Kuodytė. Spektaklį režisavo Sonata Barčytė-Jadevičienė ir Vida Mikšytė.
Aktorius Valentinas Masalskis ir garso režisierė Sonata Barčytė-Jadevičienė.
Aktorius Valentinas Masalskis ir garso režisierė Sonata Barčytė-Jadevičienė.

Pjesės autorius Aidas Jurašius pasakoja: „Kaip ir daugelis įdėmiai sekiau Maidano naujienas. Tuo metu nutiko daug baisių ir svarbių įvykių, tačiau mane labiausiai sukrėtė vaizdo įrašas, kuriame viena moteris (kaip vėliau paaiškėjo gydytoja) spardo ant laiptų suguldytus Maidano aktyvistus. Ir sukrėtė dėl paprastos priežasties: visa kita tarsi įsispraudžia į tam tikrą ­­– tegul ir iškreiptą – logiką, pasistengus galima suprasti visų veikiančių jėgų motyvus. Netgi į protestuotojus šaudžiusius snaiperius – jiems buvo duotas įsakymas. Bet kokiai logikai pakluso ta gydytoja? Kieno įsakymą vykdė? Kas tai buvo? Spaudos pranešimuose ta moteris buvo apibūdinama žodžiu „sužvėrėjusi“, tačiau neteko girdėti, kad žvėrys darytų ką nors tokio... Taigi šis kūrinys apie žiaurumą ir tą, regis, trapią pertvarą, kurį mus nuo jo skiria. Bandžiau įsivaizduoti, kaip elgčiausi vieno ar kito herojaus vietoje. Ir tikiuosi, kad atsakymo į šį klausimą niekada neteks ieškoti realybėje“.

Spektaklio premjera per LRT RADIJĄ  spalio 25 d., sekmadienį, 14.05 val. Kartojama LRT KLASIKOS programoje spalio 31 d. 12.10 val.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close