captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie tarptautinį aktualios muzikos festivalį „Gaida“

Spalio 13 ir 23–30 dienomis Vilniuje vyks jubiliejinis 25-asis tarptautinis aktualios muzikos festivalis „Gaida“ – pagrindinis ir didžiausias šiuolaikinės muzikos festivalis Lietuvoje.

„Man įdomu, kaip žiūrės Konwickio filmus Vilniaus publika, bet aš manau, kad ji yra pasiilgusi sudėtingo kino. Lietuviams artima šių filmų stilistika, nes tai yra poetinis kinas, kuriame nusitrina ribos tarp realybės ir sapno, tarp gyvųjų ir mirusiųjų“, – sako kino kritikė Živilė Pipinytė, pristatydama Vilniuje gimusio lenkų kino režisieriaus Tadeuszo Konwickio (1926–2015) retrospektyvą XV lenkų kino festivalyje.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tveriame tvoras, rikiuojame policininkus, bet išsklaidžius dūmus ir bauginimo strategijas pamatai, kad šitų reiškinių priežastis – pačių vakariečių sujauktos kultūros ir savų, neva, pranašesnių nuostatų primetimas“, – atidžiau į skaudžiausias šių dienų realijas pažvelgti kviečia menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Išskirtinis festivalio „Gaida“ bruožas – atvirumas visų tradicijų ir visų geografinių platumų muzikai. Festivalis plačiai apžvelgia ir pristato aktualiausius kūrybinius procesus bei naujausias muzikos tendencijas tiek Lietuvoje, tiek Europoje bei pasaulyje. Svarbi festivalio „Gaida“ ypatybė yra ta, jog jame neapsiribojama vienos kurios nors krypties šiuolaikine muzika – čia skamba ir simfoninė, ir kamerinė muzika, taip pat alternatyvioji kūryba, elektroninė, klubinė, eksperimentinė muzika, muzikos teatro pastatymai, multimedijos projektai ir kt. Apie jau ketvirtį amžiaus gyvuojantį festivalį kalbėsimės su „Gaidos“ festivalio organizatoriais Remigijumi Merkeliu bei Beata Baublinskiene ir kompozitoriumi Tomu Kutavičiumi.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ spalio 13 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...