captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: grūdų augintojų aktualijos aptartos Briuselyje

Šiemet bendras grūdų derlius ES šalyse sumažėjo 20 mln. tonų.

Padidėjus ankštinių kultūrų derliui, smarkiai krito pupų ir žirnių supirkimo kainos. Pasaulyje pradėjus dažniau naudoti palmių aliejų, mažėja rapsų paklausa. Visų ES šalių grūdų auginimo, derliaus realizavimo aktualijos aptartos COPA-COGECA – svarbiausių Bendrijos žemdirbių visuomeninių organizacijų darbo grupių susirinkimuose.

Vandžiogaloje gyvenantis Antanas Smalenskas gali būti geru pavyzdžiu – ir garbaus amžiaus sulaukus prie pensijos prisidurti galima auginant gėles bei daržoves. Antanas dirbo miškininku, vėliau Kauno žemės ūkio valdyboje darbavosi, o dabar jau dešimtmetį su žmona sumaniai tvarkosi vos 20 arų sklypelyje. Anksčiau kardelius, chrizantemas, našlaites turgeliuose pardavinėjo, daugiau daržovių ir uogų augino, dabar stengiasi savo ir dukrų šeimas ekologiškomis daržovėmis aprūpinti. Gražiai kiemą susitvarkęs, šiferiu dengtą stogą pakeitęs Antanas nestokoja energijos ir entuziazmo.

Rubrika „Diena kaime“ su Mažeikių rajono Mažaičių kaimo ūkininku Pauliumi Pocevičiumi. Apie savaitgalį pasakodamas Paulius užsiminė, kaip patogu ūkininkauti, kai matai galvijų bandą, kai netoli dirbami laukai. Beje, kasryt ūkininkui reikia keltis labai anksti – dar prieš penkias, nors dirba melžėjos, bet ir pačiam rūpi bandą apeiti, gyvulius melžimui suvaryti. Pirmadienį be kasdienos darbų mišriame ūkyje buvo numatyta kukurūzus silosui pradėti pjauti, tvartus žiemai galutinai sutvarkyti. Koks pirmadienis buvo ūkininkui?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, spalio 13 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close