captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: Vokietijos energetikos posūkiai

Apie bendruomenių ir mokslinių tyrimų centrų pastangas pasukti Vokietijos energetikos sistemą nuo atominės – vėjo ir saulės link.

Vėjo jėgainės Vokietijos pietryčiuose, Badeno Viurtenbergo žemėje, šiandien pagamina vos apie vieną procentą elektros. Šis pramoninis regionas, kur veikia daug garsių automobilių ir buitinės technikos gamintojų – nuo „Mercedes“ iki „Bosch“ ir „Liebherr“ – dar neseniai buvo labai priklausomas nuo atominės energetikos. Tačiau po avarijos Japonijos Fukušimos jėgainėje šalies vyriausybė nusprendė iš esmės pertvarkyti energetikos sistemą ir atominę pakeisti atsinaujinančiais ištekliais.

Pietiniams šalies regionams tai ypač didelis iššūkis. Čia vėjai silpnesni, o ten, kur jie pučia, kalnuose, vėjo parkus įrengti kainuoja dvigubai brangiau. Be to, tam priešinasi bendruomenės.

„Visos apklausos rodo, kad 80–90 proc. gyventojų pritaria energetikos sistemos pertvarkymui. Tačiau visur susiduriame su ta panašia problema: sako, noriu pokyčių, bet ne čia, ne mano rajone“, – pripažįsta Sebastienas Oeseris iš Freiburgo regiono administracijos.

Nors šalyje pagaminamos švarios energijos dalis tolygiai auga, šildymui vis dar naudojant pigią anglį, bendras teršalų kiekis Vokietijoje 2013-aisiais net padidėjo.

Maike Schmidt iš Saulės energijos ir vandenilio tyrimų centro Štutgarte tiki, kad ateitis priklauso atsinaujinantiems energijos ištekliams. „Mes daug investavome į atsinaujinančios energetikos technologijų vystymą, nes turime stabilią ekonomiką ir galime sau tai leisti. Taip šių technologijų kaina sumažėjo ir kitoms šalims, tad jos irgi turėtų naudoti jas.“

Apie bendruomenių ir mokslinių tyrimų centrų pastangas pasukti Vokietijos energetikos sistemą nuo atominės – vėjo ir saulės link – pirmadienio, spalio 12 d., laidoje „Vienkartinė planeta“ 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida parengta kelionės, kurią organizavo Badeno Viurtenbergo žemės vyriausybė, metu.

Vedėja Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...