captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – aktoriaus Dainiaus Gavenonio teatras

„Darbas iki premjeros dažnai man palieka žymiai didesnį įspaudą. Žiūrovai mato tiktai rezultatą, santuokos liudijimą, bet ne patį romaną. Nors kartais tas romanas įdomesnis už pačias vestuves“, – apie savo teatro sampratą kalba aktorius Dainius Gavenonis.
Aktorius Dainius Gavenonis. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Aktorius Dainius Gavenonis. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

„Prisilietusi prie Vito Luckaus, pirmiausia supratau save. Tikiuosi, kad tokį veidrodžio efektą pajus ir žiūrovai“, –  sako filmo apie fotomenininką V. Luckų „Meistras ir Tatjana“ režisierė Giedrė Žickytė. Pokalbis su režisiere ir fotomenininko našle Tatjana Luckiene-Aldag.

„Radvilos iškėlė sąlygas, kad į miestą įsileidžiami tik išsilavinę, specializuoti, sumanūs – viskas buvo pajungta tvarkai ir ekonominei gerovei“, – Kėdainių istoriją pasakoja Kėdainių krašto muziejaus direktorius istorikas Rimantas Žirgulis.

 Į „Poetinį Druskininkų rudenį“ susirinkę literatai diskutuoja tema „Baimė: rašyti ar nerašyti?“ Ko baiminasi, apie ką diskutuoja ir kieno dėmesio sulaukia rašytojai, pasakos festivalyje dalyvaujantis rašytojas Andrius Jakučiūnas.

 „Tveriame tvoras, rikiuojame policininkus, bet išsklaidžius dūmus ir bauginimo strategijas pamatai, kad šitų reiškinių priežastis – pačių vakariečių sujauktos kultūros ir savų, neva, pranašesnių nuostatų primetimas“, – atidžiau į skaudžiausias šių dienų realijas pažvelgti kviečia menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

„Muzikiniam teatrui svarbu įvairovė. Miuziklo žanras mūsų teatre pastaraisiais metais žengė į priekį, o dabar laiptais į viršų žengs, pavadinkime, rimtasis žanras – opera“, – planais dalijasi naujasis Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius. 

„Galvojau, kad žinau kryptį, kuria noriu eiti. Būti kuo arčiau žmogaus: ne tik pačiam jį įsileisti, bet kad ir jis mane įsileistų. Bet keitiesi, ir štai po „Žuvėdros“ man labai įdomu ateiti į „Boriso Godunovo“ repeticijas, į visai kitą pasaulį“, – laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie pastarųjų metų vaidmenis pasakoja aktorius Dainius Gavenonis. 

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 10 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 11 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...