captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Netyla diskusijos dėl 2018 metais aikštėje priešais Lietuvos nacionalinę filharmoniją iškilsiančios skulptūros dr. Jonui Basanavičiui. O kokias mename jau pastatytas ir išlikusias tų metų ar net dar senesnes skulptūras? Kokie skulptoriai jas kūrė ir kokias asmenybes įamžino?
Lenkų kompozitoriaus Stanisławo Moniuszkos biustas<br> datuojamas 1922 m.
Lenkų kompozitoriaus Stanisławo Moniuszkos biustas
datuojamas 1922 m.

„Žmonės dažnai šiuolaikinį meną klaidingai vadina filosofija, o jo kritiką – nesuprantama poezija. Vyrauja nuomonė, kad šiuolaikinis menas yra nesuprantamas ir jį menininkai kuria bei aprašo tik patys sau. Šiame žurnale bandome parodyti, jog menas reaguoja į įvairias problemas, į socialinius, politinius, kultūrinius klausimus“, – sakė tarpdisciplininio meno žurnalo „Leisk man kukuoti“ sudarytoja Karolina Rybačiauskaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Literatūros kritikės dr. Jūratės Čerškutės  parengtoje naujų knygų apžvalgoje  – debiutinis suomių rašytojo Tommio Kinnuneno romanas „Namas kryžkelėje“ („Alma littera“), Sauliaus Grybkausko sudarytas šaltinių rinkinys „Lietuviškoji nomenklatūra 1956–1990 metais: tarp sovietinės sistemos ir neformalių praktikų“ bei Ainės Ramonaitės, Jūratės Kavaliauskaitės ir Valdemaro Klumbio sudarytas sakytinės istorijos šaltinių rinkinys „Kažkas tokio labai tikro. Nepaklusniosios sovietmečio visuomenės istorijos“ („Aukso žuvys“).

2018 metais aikštėje priešais Lietuvos nacionalinę filharmoniją turėtų iškilti skulptūra dr. Jonui Basanavičiui. Paminklas iš bronzos gali būti nulietas pagal išlikusį nedidelį Rapolo Jakimavičiaus eskizą, sukurtą dar 1930-aisiais. O kokias mename jau pastatytas ir išlikusias tų metų ar net dar senesnes skulptūras? Kokie skulptoriai jas kūrė ir kokias asmenybes įamžino? Pirmadienio viktorinoje – apie seniausias išlikusias Vilniaus skulptūras.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ spalio 12 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...