captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: trys broliai sukūrė modernų augalininkystės ūkį

Panevėžio rajone, Tiltagaliuose, dirbančių Ričardo, Eugenijaus ir Antano Kopūstų likimą lėmė tėtis, prieš du dešimtmečius susigrąžinęs 20 hektarų senelių turėtą žemę.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Pradžioje šeimos tradiciją tęsė tik vienas brolių, vėliau metę valdiškus darbus, ūkininkavimo ėmėsi visi. Dabar broliai dirba 400 ha, pasistatė modernų gamybos centrą, grūdų sandėlius, turi lenpjūvę ir tvirtai tiki šeimos ūkio perspektyva.

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose apie kasdienos veiklą ir gyvenimą kaime pasakos ūkininkas Paulius Pocevičius, su šeima gyvenantis Mažeikių rajono Mažaičių kaime. Jis ir žmona Gitana yra kilę iš gretimo Žemalės kaimo, esančio vos už 5 kilometrų. Ūkininkauti pradėjo maždaug prieš du dešimtmečius. Abiems sutuoktiniams teko persikvalifikuoti, nes Paulius buvo statybininkas, o Gitana – pedagogė. Pradžioje turėjo vos tris karves, dabar melžiamų – pusšimtis, o galvijų iš viso per šimtą. Šeimos ūkyje dar auginami ir javai. Anuomet šeima gyveno mažame buvusios kalvės pastate, o dabar įsikūrę erviame šiuolaikiškame name prie vaizdingos Varduvos upės. Ūkininkai augina tris atžalas – dvynukai Ernesta ir Mindaugas jau pernai tapo studentais, o jaunėlis Tadas dar namuose. Koks buvo praėjęs savaitgalis Pocevičių šeimai?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, spalio 12 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...