captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kūrybinės veiklos jubiliejų minintis maestro Jaroslavas Cechanovičius

Jaroslavas Cechanovičius – vienas iš nedaugelio kompozitorių, aranžavęs per tūkstantį įvairių muzikos žanrų kūrinių.
Kompozitorius<br> dirigentas ir pedagogas Jaroslavas Cechanovičius.
Kompozitorius
dirigentas ir pedagogas Jaroslavas Cechanovičius.

„Žmonės dažnai šiuolaikinį meną klaidingai vadina filosofija, o jo kritiką – nesuprantama poezija. Vyrauja nuomonė, kad šiuolaikinis menas yra nesuprantamas ir jį menininkai kuria bei apie aprašo tik patys sau. Šiame žurnale bandome parodyti, jog menas reaguoja į įvairias problemas, į socialinius, politinius, kultūrinius klausimus“, – sakė tarpdisciplininio meno žurnalo „Leisk man kukuoti“ sudarytoja Karolina Rybačiauskaitė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

Chormeisterė Lina Mačiulienė, dar būdama Lietuvos muzikos ir teatro akademijos trečio kurso studentė, ėmusi vadovauti Vilniaus mokytojų namų moterų chorui „Aidas“, šį spalį mini savo darbo 20-metį. Pasak Linos Mačiulienės, choro istorija dar ilgesnė – siekia 1958 metus, ir iki jos šiam kolektyvui vadovavo chorvedžiai vyrai. Ji pastebi, kad šiandien ateina laikas kolektyvui atsinaujinti, nes laukia nauji iššūkiai.

Jaroslavas Cechanovičius – vienas iš nedaugelio kompozitorių, aranžavęs per tūkstantį įvairių muzikos žanrų kūrinių. Minėdamas savo kūrybinės veiklos 50-metį, jis kviečia į autorinės kūrybos vakarus „Meilės valsas“, kuriuose skambės gražiausi ir populiariausi vokaliniai, instrumentiniai kūriniai. Šiuo metu maestro kūrybinę patirtį pritaiko aranžuodamas pučiamųjų žanrui kompozitoriaus J. S. Bacho mišias h-moll, kurios lapkričio mėnesį bene pirmą kartą pasaulyje bus atliekamos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“. Pokalbis studijoje su kompozitoriumi, dirigentu ir pedagogu J. Cechanovičiumi.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 9 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...