captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų“: ką duos jungtinis Vytauto Didžiojo, Lietuvos edukologijos ir Šiaulių universitetų klasteris?

Atvirą diskusiją dėl katastrofiškos aukštojo mokslo kokybės pradėję dviejų didžiųjų Vilniaus ir Kauno universitetų rektoriai skeptiškai vertina mažesnių universitetų sprendimą steigti jungtinį universitetų klasterį.
Laidos vedėja Jonė Kučinskaitė.
Laidos vedėja Jonė Kučinskaitė.

Tuo tarpu susitarimą sudarę Vytauto Didžiojo, Lietuvos edukologijos ir Šiaulių universitetų vadovai įsitikinę, kad klasteris padės sustabdyti studentų skaičiaus mažėjimą, pagerinti studijų ir mokslo kokybę bei efektyviau naudoti finansinius išteklius.

Remiantis Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, Lietuvos edukologijos universitete 2007 m. studijavo 11,7 tūkst. studentų, o 2015 m. jų tebuvo 4,5 tūkst., Šiaulių universitete per šį laikotarpį studentų skaičius sumažėjo nuo 11,8 tūkst. iki 3,6 tūkst. Būtent šie valstybiniai universitetai pastaraisiais metais neteko daugiausia studentų. Kituose universitetuose studentų taip pat mažėjo. Tiesa, ne taip dramatiškai.

Laidoje dalyvaus Vytauto Didžiojo universiteto rektorius profesorius Juozas Augutis ir Šiaulių universiteto rektorius profesorius Donatas Jurgaitis.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" spalio 15 d., ketvirtadienį, 16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...