captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Šv. Jeronimo premijos laureatė Renata Zajančkauskaitė

„Vertimų iš latvių kalbos jau seniai niekas nebeužsako, o jei užsako, tai virimo knygą“, – apgailestauja vertėja Renata Zajančkauskaitė, Šv. Jeronimo premijos laureatė, pati susirandanti geriausius latvių autorių literatūros kūrinius ir labai sunkiai įsiūlanti jų vertimus leidėjams.
Šv. Jeronimo premijos laureatė Renata Zajančkauskaitė. Z.Baltrušio nuotr.
Šv. Jeronimo premijos laureatė Renata Zajančkauskaitė. Z.Baltrušio nuotr.

„Mums labai svarbu sužinoti, kokios Švedijoje bibliotekų erdvės, kokia yra skaitymo ambasadorių veikla ir analizuoti, kaip dirbame Lietuvoje“, – M. Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorė Aldona Augustaitienė akcentuoja dalykus, kurie bus aptarti Seime tarptautinėje konferencijoje, skirtoje vaikų ir jaunimo skaitymo skatinimo iššūkiams XXI amžiuje.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje dvi temos: net keturiolikos teatrų dėmesio sulaukusi nauja pjesė „Teroras“ Vokietijoje ir keliavimo reikšmė dvasingam menininkui išugdyti. 

„Vertimų iš latvių kalbos jau seniai niekas nebeužsako, o jei užsako, tai virimo knygą. Tai ir viskas. O norisi padaryti kažką, kas būtų svarbu abiejų tautų kultūrai, ne šiaip kokį romaną apie meilę, nuotykius ar detektyvą išversti“, – sako vertėja Renata Zajančkauskaitė, jau prieš dešimtmetį apdovanota Latvijos Respublikos Trijų žvaigždžių ordinu už tai, kad jos verstos knygos atskleidė esminius latvių literatūros, istorijos, kultūros aspektus. 2015 m. Šv. Jeronimo premija R. Zajančkauskaitei skirta už latvių literatūros vertimą, ypač už lietuviškai prabilusią iškilios latvių rašytojos Zentos Maurinios humanistinę kūrybą. Reportažas iš vertėjų šventės.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 8 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...