captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar trumpametražiai filmai – irgi filmai?

„Ne pirmus metus mūsų šūkis – „Trumpi, bet filmai“. Juo norime pabrėžti, kad visiškai nesvarbi filmo trukmė. Filmas gali būti filmas, net jei jis tėra 2 minučių ar minutės“, – sako viena Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio organizatorių, prodiuserė Marija Razgutė.
Prodiuserė Marija Razgutė. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Prodiuserė Marija Razgutė. A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Nebėgame nuo tarpdisciplininių poezijos formų, esam darę net ir slemui skirtą festivalį. Tačiau mes norime, kad išliktų tos – gan kvailai skamba – tradicinės poezijos vertybės, tie giluminiai dalykai, kurie, mano požiūriu, dažnai dingsta stengiantis poeziją kuo įdomiau pristatyti“, – sako „Poetinio Druskininkų rudens“ valdybos pirmininkas, poetas Kornelijus Platelis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mokykla ne tik ruošia gyvenimui, bet ir yra gyvenimas. Pažiūrėkim, kiek laiko vaikai praleidžia mokykloje, jie mokosi iš visko, ne tik iš to, ką pasakė mokytojas apie savo dalyką, bet ir kaip jis pasakė, kaip sukūrė santykį su mokiniu. Vaikai mato, ar sutampa mokytojo kalbos ir darbai. O tai ir yra  gyvenimas, kurio nesišvengsi“, – pastebi programos „Renkuosi mokyti“ vadovė Gabrielė Characiejienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ tęsiame pokalbį apie mokytojų svarbą ugdant vaikų asmenybes.

„Ne pirmus metus mūsų šūkis – „Trumpi, bet filmai“. Juo norime pabrėžti, kad visiškai nesvarbi filmo trukmė. Filmas gali būti filmas, net jei jis tėra 2 minučių ar minutės. Kartais pusantros valandos trukmės filmas gali būti net prastesnis, lyginant su trumpametražiais“, – sako viena Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio organizatorių, prodiuserė Marija Razgutė. Ar trumpi filmai jau suvokiami kaip tikri filmai? Kaip paskatinti trumpametražių filmų žiūrimumą? Ir koks kino kūrėjų nueinamas kelias, nuo turimos geros idėjos filmui iki kino teatro salių? Apie tai – pokalbis su jubiliejinio – 10-ojo – Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio meno vadove Marija Razgute ir festivalio metu vyksiančio Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų forumo „Baltic Pitching Forum 2015“ lektore, Lietuvos kino centro Filmų gamybos skyriaus vyriausiąja specialiste Eva Brazdžionyte.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ spalio 7 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...