captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: liko ištikimas ekologiniam ūkininkavimui

Prieš ketvirtį amžiaus pasirinkusių ekologinę ūkio kryptį skaičius pastaraisiais metais gerokai sumažėjo. Tačiau ukmergiškis Valentinas Genys savo nuostatos nepakeitė.

Ne itin derlingose žemėse jis augina žieminius javus, daugiametes žoles sėklai ir kmynus. Jau kone 20 metų taiko neariminę technologiją ir ja iki šiol nenusivylė.

Sosnovskio barštis – vienas pavojingiausių augalų – vis labiau plinta Lietuvos laukuose. Ypač jų gausėja apleistose pievose, pakelėse, sodybose, net miestuose. Prisilietus prie nuodingo augalo, oda patiria nudegimą, atsiranda pūslės, o kai kuriais atvejais žmogus gali net mirti. Kol kas bendros Sosnovskio barščio naikinimo programos Lietuva neturi. Šį pavojingą augalą dabar naikina kas kaip gali – ir gyventojai, ir savivaldybės, ir Aplinkos ministerija. Konkrečių priemonių imamasi ir Šiaulių rajone.

Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete studentus dar studijų metu rūpinamasi mokyti verslumo, įgytas žinias pritaikyti praktikoje. Pasak Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanės profesorės Astridos Miceikienės, šiuo metu fakulteto studentai yra įkūrę 5 įmones ir toliau plėtoja savo verslus.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, spalio 7 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...