captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų“: ar lyderiaujantys privatūs universitetai prisijungs prie dviejų didžiausių valstybinių universitetų?

Kodėl iki šiol nepavyko išspręsti absoliučios daugumos aukštojo mokslo sistemos bėdų, nors nuolat tam yra kuriamos ir dirba įvairiausios darbo grupės?
Vyriausybės vicekancleris dr. Rimantas Vaitkus. Š. Mažeikos nuotr.
Vyriausybės vicekancleris dr. Rimantas Vaitkus. Š. Mažeikos nuotr.

Valstybiniai universitetai, priimantys studijuoti prasčiausius studentus, teisinasi esą jie priima studijuoti tokius jaunuolius, kokius parengia gimnazijos. Tad priėmę silpnus pirmakursius kai kurie didieji universitetai organizuoja jaunuoliams mokyklinių matematikos, fizikos, chemijos, užsienio kalbų bei kitų dalykų išlyginamuosius (vidurinės mokyklos) kursus. Tai esą padeda silpniems studentams prisivyti geresnius.

O nepriimti šių jaunuolių universitetų atstovai teigia negalį, nes, viena vertus, visi turi vienodas konstitucines teises į studijas ir mokslą, antra vertus, tai, kad nesisekė mokytis mokykloje, nereiškia, kad nebus įdomu bei nesiseks studijuoti ir universitete.

Dar vienas patylomis aukštųjų mokyklų išsakomas argumentas, girdi, jei jos nepriims silpnesnių jaunuolių studijuoti, tai pačios neišgyvens, nes dėl demografinių problemų ženkliai sumažėjo potencialių studentų.

Bet štai privačių aukštųjų mokyklų pavyzdys rodo ką kita – jos sėkmingai išgyvena ir su kukliu studentų skaičiumi. Be to, kai kurios nevalstybinės aukštosios mokyklos taiko aukštesnę priimamojo balo kartelę nei valstybinės.

Ką tai rodo? Ar valstybinės aukštosios mokyklos nemoka ūkiškai tvarkytis? Ką nevalstybinės aukštosios mokyklos daro kitaip? Ar privatūs universitetai ketina įsitraukti į bendrą gaudesį dėl aukštojo mokslo kokybės didinimo? Kodėl iki šiol nepavyko išspręsti absoliučios daugumos aukštojo mokslo sistemos bėdų, nors nuolat tam yra kuriamos ir dirba įvairiausios darbo grupės?

Laidoje dalyvaus ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Alfredas Chmieliauskas ir Vyriausybės vicekancleris dr. Rimantas Vaitkus.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" spalio 8 d., ketvirtadienį, 16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...