captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie elektroninės/elektro-akustinės muzikos festivalį „Ahead“

„Bandydami mąstyti abipusiai, mes pradedame dialogą, kuriame estetiniai išgyvenimai įgyja ir politinę kryptį. Taip mes papildome patirtį diskursais ir skirtingomis perspektyvomis“, – sako trečią kartą vykstančio elektro-akustinės muzikos festivalio „Ahead“ organizatorius Edvardas Šumila.
Elektro-akustinės muzikos festivalio „Ahead“ organizatorius Edvardas Šumila. ARTI nuotr.
Elektro-akustinės muzikos festivalio „Ahead“ organizatorius Edvardas Šumila. ARTI nuotr.

„Lietuvoje markapiai dar baugina ir kai ėmiau tyrinėti maro temą ir galvoti apie archeologinius kasinėjimus, mane daug kas stabdė, todėl, kad gajus įsitikinimas – maro kapų liesti negalima, ten ilgai išlieka maro bakterijos. Tačiau ką daro Europa?  Londone jau seniai tyrinėja 17 amžiaus vidurio didžiojo maro kapavietes ir tie tyrimai yra aukščiausio lygio“, – sako istorikė Milda Kontrimė, pirmoji išdrįsusi imtis rimtesnių studijų ir šiemet apsigynusi magistro diplominį darbą Klaipėdos universitete. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Kultūros komentare naujas paminklų statymo strategijas siūlo menotyrininkas Ernestas Parulskis. 

„Bandydami mąstyti abipusiai, mes pradedame dialogą, kuriame estetiniai išgyvenimai įgyja ir politinę kryptį. Taip mes papildome patirtį diskursais ir skirtingomis perspektyvomis“, – sako trečią kartą vykstančio elektro-akustinės muzikos festivalio „Ahead“ organizatorius Edvardas Šumila. Šiųmetis festivalis turi naują paantraštę – „Mutual Thinking“ („Abipusis mąstymas“), taip festivalis tęsia savo siekį didelį dėmesį skirti edukacijai bei pažinti temas ne tik reprezentatyviai. Kokias menines žinutes perduoda skirtingų krypčių menininkai, kurių veiklą kaip bendrybė sujungia vienas pagrindinis dėmuo – technologijos plačiąja prasme? Pokalbis apie tai su festivalio organizatoriais Edvardu Šumila ir Dominyku Digimu.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ spalio 6 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...