captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: totorių paveldas Lietuvoje

Mažėjant Lietuvos gyventojų skaičiui, itin grėsmingi nykimo tempai tose bendruomenėse, kurios ir taip niekada nebuvo itin gausios. Jas veikia ne tik globalizacijos reiškiniai – migracijos, mažėjantis gimstamumas, bet ir asimiliacija su kitomis kultūromis.
Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas Adas Jokubauskas.
Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas Adas Jokubauskas.

Mažėjant Lietuvos gyventojų skaičiui, itin grėsmingi nykimo tempai tose bendruomenėse, kurios ir taip niekada nebuvo itin gausios. Jas veikia ne tik globalizacijos reiškiniai – migracijos, mažėjantis gimstamumas, bet ir asimiliacija su kitomis kultūromis. Beveik septynis šimtus metų Lietuvoje gyvenantys totoriai su nerimu stebi šiuos reiškinius, nes, neturint vidinių resursų, sunku išsaugoti šimtmečiais kurtas dvasines ir materialias vertybes, kurios yra ir Lietuvos kultūrinio paveldo dalis. Aukso amžiumi Lietuvoje totoriai įvardija ne tik Vytauto laikus, bet ir kitus LDK laikotarpius, kai būdavo jaučiama stipri aukščiausių valdovų globa. Totoriai tapdavo favoritais, nes ypač pasižymėdavo karo žygiuose, privačiose kariniuose daliniuose, valstybės pasienio apsaugoje.

Su Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininku Adu Jokubausku kalbėsimės ne tik apie galimybes išsaugoti totorių kultūrinį paveldą, bet ir pabandysime aptarti šalia mūsų gyvenčios bendruomenės tikėjimą, tradicijas, kalbą, išlikusį unikalų materialų paveldą.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" – spalio 26 d., penktadienį,16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...