captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikatoje“ – interviu su eurokomisaru Vyteniu Andriukaičiu

ES komisaro Vytenio Andriukaičio, atsakingo už maisto saugą ir sveikatą, iniciatyva Briuselyje surengta mokslinė konferencija „Europos Sąjungos vaistų kontrolės įstatymui – 50 metų“.
Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis.
Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis.

Visos Europos žiniasklaidos dėmesys šiam renginiui skirtas tikrai ne be priežasties. 1965 m. 35 Europos šalis sukrėtė vaisto talidomido skandalas. Tuo metu Vokietijoje gamintas medikamentas buvo skiriamas nuo galvos skausmo ar nėščioms moterims nuo rytinio pykinimo – kaip visiškai saugus. Ir nors medikamentas buvo išbandytas su gyvūnais, jo pasekmės nėščioms moterims nebuvo ištirtos. Todėl netrukus pasipylė daugybė apsigimimų. Vien Didžiojoje Britanijoje dėl vaisiaus pažeidimų dar negimę arba vos gimę mirė 14 tūkst. kūdikių. Kiti, kurie išgyveno, neturi dalies galūnių. Daugelyje Europos šalių iki šiol vyksta teismo procesai – išgyvenę pacientai reikalauja kompensacijų iš savo šalių vyriausybių ir šį vaistą gaminusios kompanijos. Po šios tragedijos Europos Sąjungoje nuspręsta imtis griežtų sankcijų ir įvesti vaistų kontrolės mechanizmą, kad panašios nelaimės nepasikartotų. Skubiai priimtos direktyvos, numatančios medikamentų saugumo reikalavimus ir įteisinimo tvarką.

Interviu laidoje – apie technologijas, kurios padėtų išsaugoti sveikatą, apie pabėgėlių sveikatos priežiūrą ir kiti klausimai.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, spalio 3 d., 11.05 val., kartojama spalio 8 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...