captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – šiuolaikinio meno kūrėjai Nomeda ir Gediminas Urbonai

„Mūsų susidomėjimas viešąja erdve persikėlė į ekologijos sferą. Nebe žmogus šiandien yra pasaulio centras. Mums įdomu, kaip dirba ir komunikuoja kitos rūšys – pavyzdžiui, skruzdžių ar grybų bendruomenės, ir ko iš jų galėtų pasimokyti žmonės“, – savo kūrybinius interesus atskleidžia žinomi menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonai.
Šiuolaikinio meno kūrėjai Nomeda ir Gediminas Urbonai. Giedriaus Ilgūno nuotr.
Šiuolaikinio meno kūrėjai Nomeda ir Gediminas Urbonai. Giedriaus Ilgūno nuotr.

„Visi su korupcija kovoja, bet nori, kad nubaustų ką nors kitą, tik ne juos pačius. Kad nubaustų pareigūną, kuris ima kyšius, bet ne tuos, kurie duoda. Reiklumo sau nebuvimas visada žlugdė Ukrainos valstybingumo projektus. Dabar tai turi pasikeisti. Atsiranda kitokie žmonės – savanoriai, pasirengę kažką paaukoti, palaukti. Tokie, kurie reiklūs ne tik valdžiai, bet ir sau. Tačiau tai tik pirmieji želmenėliai, dar nežinome, kiek tai bus sėkminga“, – įžvalgomis apie šiandieninę situaciją Ukrainoje dalijasi publicistas, „Laisvosios Europos“ radijo apžvalgininkas Vitalijus Portnikovas.

„Šiuolaikinio šokio tuomet iš viso nebuvo. Ėjome į mokyklas ir kabinome skelbimus. Mes visi augome kartu“, – sako šokio teatro „Aura“ įkūrėja, vadovė, choreografė Birutė Letukaitė.

Visame pasaulyje vikingų istorija žinoma iš filmų, žaidimų, legendų. O ar galima taip pasauliui papasakoti baltų istoriją? Pokalbis su stalo žaidimo „Baltų žemės“ kūrėjais.

Kultūros komentare naujas paminklų statymo strategijas siūlo menotyrininkas Ernestas Parulskis. 

Bent dvi moterys, turinčios vardus, ir besikalbančios apie bet ką, išskyrus vyrus. Tai Bechdel testo kino filmams kriterijai. Šiuo testu siekiama atkreipti dėmesį į moteris kino industrijoje ir kine. Nejaugi tai svarbu ir šiandien? Pasakojimas apie judėjimą Švedijoje.              

„Jaučiamės kaip ir daugelis žmonių, kurie išvažiavo. Bet gal jau esam per seni, kad lengvai įsitvirtintume, taigi namų niekur nebėra, nes jie yra visur“, – laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ savo gyvenimo ir kūrybos maršrutais vedžios šiuo metu JAV gyvenantys menininkai Nacionalinės premijos laureatai Nomeda ir Gediminas Urbonai.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  spalio 3 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 4 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...