captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Kilk ir kelk!" – taip XX a. pradžioje žadino iš istorinio snaudulio gimtąjį kraštą tautinio atgimimo šauklys, tiesos ir laisvės idealų skiepytojas Povilas Višinskis (1875–1906).
Rašytojas<br> spaudos darbuotojas<br> režisierius<br> lietuvybės propaguotojas Povilas Višinskis.
Rašytojas
spaudos darbuotojas
režisierius
lietuvybės propaguotojas Povilas Višinskis.

„Kai ruduo į auditorijas sugrąžina studentus, Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje suskamba ir ALMA MATER MUSICALIS koncertų garsai. Prieš 22-ejus metus Lietuvos muzikų rėmimo fondo sumanytas ir sėkmingai įgyvendinamas projektas, skirtas akademinei bendruomenei, ir šiemet leis pasimėgauti klasikinės muzikos garsais bei įdomiais susitikimais“, – apie „mažąjį muzikos universitetą“ pasakoja projekto vadovė Aušra Duobienė. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Šiek tiek juokais, bet ir rimtai galima sakyti, kad šie poetai yra pati tikriausia šeima. Nepaisant stilistinių ir kitų skirtumų, Marčėną, Stankevičių ir Baką sieja egzaltuota poeto samprata – visų trijų kūrybos ašis“, – pastebi literatūros kritikė Virginija Cibarauskė, apžvelgdama naujausius LRS leidyklos išleistus eilėraščių rinkinius: Aido Marčėno „Viename“, Rimvydo Stankevičiaus „Kertinis skiemuo“ ir Vainiaus Bako „Kas vėjo ‒ vėjui“.

„Kilk ir kelk!“ – taip XX a. pradžioje žadino iš istorinio snaudulio gimtąjį kraštą tautinio atgimimo šauklys, tiesos ir laisvės idealų skiepytojas Povilas Višinskis (1875–1906). Begaliniu tikėjimu, savo idėjomis, pasišventimu ir drąsa jis dirbo tautos gerovei, švietė ir lavino visuomenę, ugdė jos tautinę savimonę. P. Višinskio dėka į lietuvių literatūrą atėjo Žemaitė, literatūrinės kūrybos mokė Šatrijos Raganą ir Lazdynų Pelėdą. Pirmadienio viktorinoje – apie rašytoją, spaudos darbuotoją, režisierių, lietuvybės propaguotoją P. Višinskį, kurio 140-ąsias gimimo metines minime šiemet.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 5 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...