captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: poetas Henrikas Nagys

Pagal Henriką Nagį, jo poezijoje svarbūs du momentai: prisiminimas vaikystės, kaip prarasto arba tiksliau – niekad nebuvusio rojaus, ir ieškotojo kūrėjo kova su naktim.
Poetas Henrikas Nagys.
Poetas Henrikas Nagys.

Poetas Henrikas Nagys nemėgo „budistiškai kilnių recenzentų bei teisėjų“, apskritai kalbų apie jo kūrybą. Tačiau kartą „Santaros“ suvažiavime jis pats prabilo apie savo poeziją.

Pagal Henriką Nagį, jo poezijoje svarbūs du momentai: prisiminimas vaikystės, kaip prarasto arba tiksliau – niekad nebuvusio rojaus, ir ieškotojo kūrėjo kova su naktim. „Vaikystės pasaulis yra tikrasis pirminės ir nesuinteresuotos žmogiškosios būsenos šaltinis, poeto dvasios stovis, kai gebama stebėtis ir išgyventi, kaip pirmąkart žemėn atėjęs žmogus išgyveno pirmąjį kartą vandenį, vėją ir paukščių skridimą. Kai apvalios vaiko akys buvo veidrodis ir indas, sutalpinęs septynių kūrimo dienų nuostabą“.

Poetas Henrikas Nagys iš arčiau: apie išgyventus metus toli nuo Tėvynės, ilgesio valandas, būties ir nebūties poeziją. Girdėsime ištraukas iš Henriko Nagio kūrybos vakaro, įrašyto 1991 m.,  taip pat ištraukas iš 1995 m. laidų  „Literatūros akiračiai“ bei „Vidurnakčio lyrika“.

Laidos redaktorė Vida Morkevičienė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ spalio 12 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ spalio 17 d. 01.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close