captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: rašytojas Juozas Kralikauskas

Rašytojo Juozo Kralikausko gyvenimas buvo kupinas nostalgijos ir sentimentų. „Per ilgus dešimtmečius mano kūnas gyveno tolimoje šiaurės pašvaisčių Kanadoje, – rašė jis, – bet dvasia ir širdis – tėvynėje... “
Rašytojas Juozas Kralikauskas.
Rašytojas Juozas Kralikauskas.

„Jeigu būčiau nusipelnęs dangaus, melsčiau tikrosios laimės – leisti man būti tėviškėje medeliu, krūmu, paukšte, vėjėliu, erškėtrože, tulpe, laumžirgiu, kregžde...“ Ir maldos buvo išklausytos – gimtoji žemė savo sūnų, sulaukusį net 98-erių metų, visiems laikams priglaudė Kietaviškių bažnyčios šventoriuje.

Po ilgų klajonių, dvejonių, sėkmių ir nesėkmių metų, antrosios žmonos netekties, o tiksliau po 52 metų tremties, Juozas Kralikauskas į Lietuvą sugrįžo jau tapęs garsiu istorinių romanų rašytoju. Prisimename jo knygas „Septyni kalavijai“, „Šviesa lange“, „Titnago ugnis“, „Tautvila“, „Vaišvilkas“, „Ąžuolai piliakalnyje“, „Įkaitę Vilniaus mūrai“, „Vėlinės“, „Dinastijos žūtis“... ir, aišku, reikšmingiausius Juozo Kralikausko istorinius romanus apie Mindaugą ir Martyną Mažvydą.

Girdėsime ištraukas iš Valentino Strazdelio laidų „Egzodo rašytojai“, įrašytų 1997 m. Rašytojas Juozas Kralikauskas kalbės apie gyvenimą toli nuo gimtinės, kūrybą ir Lietuvos istoriją, skaitys ištraukas iš savo kūrinių.

Redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ spalio 5 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ spalio 10 d. 01.05 val.

 

 

                    

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...