captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Aukštamiesčio ateities vizijos

„Aukštamiestis – tai aukštuminė sostinės Naujamiesčio dalis, kur buvusiose ar esamų gamyklų erdvėse bei kiemuose vyksta kūrybinės konversijos. Potencialiai Aukštamiestis – vieta, kuri gali tapti pasaulinio garso menininkų, kūrybingų žmonių ir turistų traukos tašku“, – įsitikinusi kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras" vadovė, architektūrologė Aida Štelbienė, kūrybinių dirbtuvių „Aukštamiesčio arterija" iniciatorė ir kuratorė.
Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras" vadovė<br> architektūrologė Aida Štelbienė. Tomo Lukšio (BFL) nuotr.
Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras" vadovė
architektūrologė Aida Štelbienė. Tomo Lukšio (BFL) nuotr.

„Darbe įdomiausia atrasti kažką seno“, – muziejininko darbo principą atskleidžia dr. Eligijus Juvencijus Morkūnas, kartu su kolegomis kūręs Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse, kur išdirbo 45-erius metus ir ką tik atšventė savo 70-ąjį gimtadienį.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Turiu du priešus. Vienas jų – pasaulio standartizavimas, suvienodėjimas, o kitas – nacionalizmo, fundamentalizmo, kultūrinio fundamentalizmo, griebimasis. Šiandien privalome atrasti trečią kelią“, – sako pasaulinio garso meno kuratorius Nicolas Bourriaud, šiemet kuruojantis jubiliejinę Kauno bienalę.       

„Aukštamiestis – tai aukštuminė sostinės Naujamiesčio dalis, kur buvusiose ar esamų gamyklų erdvėse bei kiemuose vyksta kūrybinės konversijos. Potencialiai Aukštamiestis – vieta, kuri gali tapti pasaulinio garso menininkų, kūrybingų žmonių ir turistų traukos tašku“, – įsitikinusi kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras" vadovė, architektūrologė Aida Štelbienė, kūrybinių dirbtuvių „Aukštamiesčio arterija" iniciatorė ir kuratorė. Apie Aukštamiesčio ateities vizijas pokalbis studijoje su A. Štelbiene, menų fabriko „Loftas“ vadove, Aukštamiesčio koncepcijos viena iniciatorių ir kūrybinių dirbtuvių kuratore Živile Diavara ir „Sweco“ architektu-urbanistu Mindaugu Pakalniu, 1997 m. Vilniaus Naujamiesčio raidos programos autoriumi.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 2 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...