captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Lietuvos ir Lenkijos muzikinį XVII a. paveldą

„Kiekvienas atradimas vis labiau atskleidžia, kokia turtinga ir kokia europietiška, tarptautiškai integruota buvo Lietuva prieš keletą šimtmečių. Tokioje perspektyvoje šiuolaikinės Lietuvos integracinė politika gali būti suvokiama kaip sugrįžimas prie savo istorinių šaknų – atvirumo, tautinės ir religinės tolerancijos“, – sako muzikinio ir edukacinio projekto „Vazų dvaro palikimas: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės muzikos paveldas“ meno vadovas Rodrigo Calveyra.
Muzikinio ir edukacinio projekto „Vazų dvaro palikimas: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės muzikos paveldas“ meno vadovas Rodrigo Calveyra. Ričardo Grigo nuotr.
Muzikinio ir edukacinio projekto „Vazų dvaro palikimas: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės muzikos paveldas“ meno vadovas Rodrigo Calveyra. Ričardo Grigo nuotr.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie tai, kaip atrodo amerikietiškoji kultūra iš dviejų perspektyvų: lietuviškos, bet antiamerikietiškos, ir tos, kurią turi Amerikoje ilgai gyvenantis bei vietinę spaudą gerai pažįstantis lietuvis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Anykščiuose septintąjį kartą vyks dokumentinio kino fiesta EDOX, jau tradicija tapęs kultūros renginys, vienam savaitgaliui šiam miestui suteikiantis dokumentinio kino sostinės statusą. Pokalbis apie EDOX su festivalio organizatoriumi Arūnu Mateliu.

„Kiekvienas atradimas vis labiau atskleidžia, kokia turtinga ir kokia europietiška, tarptautiškai integruota buvo Lietuva prieš keletą šimtmečių. Tokioje perspektyvoje šiuolaikinės Lietuvos integracinė politika gali būti suvokiama kaip sugrįžimas prie savo istorinių šaknų – atvirumo, tautinės ir religinės tolerancijos“, – sako muzikinio ir edukacinio projekto „Vazų dvaro palikimas: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės muzikos paveldas“ meno vadovas Rodrigo Calveyra. Ansamblio „Canto Fiorito“ kartu su Norvegijos ansambliu „Norwegian Cornett & Sackbuts” inicijuotas tarptautinis senosios muzikos ir edukacijos projektas supažindins klausytojus su vieno iškiliausių kultūros laikotarpių Lietuvos istorijoje XVII a. pirmos pusės muzikiniu paveldu. Apie Vazų dinastijos indėlį Abiejų Tautų Respublikos kultūriniam gyvenimui – pokalbis studijoje su projekto meno vadovu Rodrigo Calveyra ir renginio organizatore Renata Dubinskaite.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ spalio 1 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...