captcha

Jūsų klausimas priimtas

Didysis muzikų paradas 2015 – tiesiogiai per LRT KLASIKĄ ir LRT KULTŪRĄ

Tarptautinei Muzikos dienai skirta XIX Lietuvos muzikų šventė „Didysis muzikų paradas 2015“ vyks LRT Didžiojoje studijoje spalio 1 d., ketvirtadienį, nuo 18.00 iki 22.00 valandos.

Šių metų koncerte-maratone savo muzikinį meistriškumą demonstruos per 100 atlikėjų – nuo solistų ir įvairių sudėčių ansamblių iki simfoninio orkestro. Klausytojai ir televizijos žiūrovai turės galimybę išgirsti ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinę sceną užkariavusius dainininkus (Vytautą Juozapaitį, Ievą Prudnikovaitę, Vladimirą Prudnikovą, Liudą Mikalauską, Sabiną Martinaitytę ir kt.), taip pat tradicinius ir netradicinės sudėties kamerinius ansamblius (akordeonų kvartetą, mušamųjų ansamblį). Džiazo muzikos mylėtojai bus nudžiuginti trimitininko Dominyko Vyšniausko ir pianisto Arno Mikalkėno dueto, „Vyšnių trio“ (Petras, Dominykas ir Marija Vyšniauskai) bei pianisto Egidijaus Buožio pasirodymais.

Nebus pamiršti ir tradiciniai lietuvių instrumentai kanklės ir birbynė. Taip pat skambės armėnišku duduku atliekamos melodijos. Senosios muzikos gerbėjai turės galimybę išgirsti kamerinio ansamblio „Reversio“ pasirodymą, kur renesanso ir baroko muzikos skambesį papildo lietuviškųjų birbynių garsai. Šiandien tai vienintelis ansamblis pasaulyje, senąją muziką grojantis autentiškais lietuviškais instrumentais.

Tradiciškai šventės metu bus pagerbti ir apdovanoti „Auksinio disko 2015“ laureatai. Šįmet jais tapo Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas), Robertas Beinaris (obojus), Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus) bei Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO, meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas). Apdovanojimų teikimo ceremonijos pradžia numatoma 21.00 valandą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...