captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: choreografė Birutė Letukaitė

„Kai pagalvoji, mes esame Lietuvos šokio istorijos dalis, mes esame, kaip įvardijo šviesaus atminimo Vita Mozūraitė, tas ledlaužis, kuris ėjo pirmas ir kuris viską darė pirmą kartą“, – sako tarptautinio šokio festivalio „Aura 25“ sumanytoja choreografė Birutė Letukaitė.
Choreografė Birutė Letukaitė. Jono Petronio nuotr.
Choreografė Birutė Letukaitė. Jono Petronio nuotr.

„Teatre vykdoma ydinga repertuarinė politika: simfoninis orkestras neišnaudojamas, solistai verčiami dainuoti su fonograma arba vaidinti dramos spektakliuose, gadinami balsai“, – teigia šią savaitę iš Klaipėdos muzikinio teatro vyr. dirigento pareigų atleistas Dainius Pavilionis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Jaunas karalius priešinasi senam drakonui, kapitalo dalybos vyksta tik atimant ar paveldint viską. Šios liekanos tokios gajos, kad pasakos keliasi į TV, į internetą – nuo amžinos jaunystės eliksyro receptų iki herojų paieškų, kurių tėra dvi grupės – turčiai (elitas) ir degradavusieji (runkeliai), nors dažniausiai būna abu viename. Visa likusi gyventojų dalis – arti 3 mln. – išmesta už interesų ribų“, – komentare pastebi meno kritikas Vaidas Jauniškis.    

„Kai pagalvoji, mes esame Lietuvos šokio istorijos dalis, mes esame, kaip įvardijo šviesaus atminimo Vita Mozūraitė, tas ledlaužis, kuris ėjo pirmas ir kuris viską darė pirmą kartą. Pirmą kartą buvo suformuota trupė, šokėjai užauginti beveik nuo gatvės, pirmą kartą buvo kviečiami mokytojai choreografai iš užsienio, pirmą kartą suorganizuotas šokio festivalis, dabar – pirmą kartą Lietuvoje tarptautinė šokio trupė“, – sako tarptautinio šokio festivalio „Aura 25“ sumanytoja choreografė Birutė Letukaitė. Pokalbis apie jubiliejinį – 25-ąjį – tarptautinį šokio festivalį, nuo jo neatsiejamą šokio teatro „Aura“ gyvavimą ir modernųjį šokį Lietuvoje. 

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ rugsėjo 29 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...