captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Pieno rinkos reguliavimo įstatymas. Lūkesčiai ir realybė

Baigiasi antras mėnuo, kai galioja Seimo priimtas Pieno rinkos reguliavimo įstatymas. Jį sumanę tikino, kad jis padės stabilizuoti žaliavinio pieno rinką, krintančias supirkimo kainas. Oponuojantys įrodinėjo, kad priimtas įstatymas prieštarauja pamatiniams ekonomikos dėsniams. Kaip iš tikrųjų?
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Nemažai rizikavusi, laukusi kol lietus sudrėkins vasaros karščių išdžiovintą žemę, Vilkaviškio raj. ūkininkė Vida Svotienie praėjusį ketvirtadienį baigė žieminių kviečių sėją. Šiam darbymečiui atlėgus, didelę agronomo darbo patirtį turinti ūkininkė sutiko pasvarstyti, kas gali daugiau laimėti: laužiusieji plūgus perdžiūvusioje žemėje ar apsiėję be jų, taikę paprastesnę dirvos ruošimo technologiją.

Norėdami turėti daugiau apyvartinių lėšų 400 ha ūkiui, maždaug prieš trejus metus Joniškio raj. ūkininkai Sonata ir Rimvydas Vasiliauskai pirmieji rajone savo žemėje pasistatė  vėjo jėgainę. Žengti tokį žingsnį juos sugundė europinė parama, skatinanti žemdirbius imtis ne žemės ūkio veiklos. Nelengvai, kaip ir biržiečiui Kęstučiui Armonui, sekėsi joniškiečiams įgyvendinti savo sumanymą. Ir jiems teismuose prisiėjo bylinėtis, kad įvykdytam projektui gautų finansinę paramą.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, rugsėjo 29 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close