captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie romantiką, kurio atminimą puoselėja ir lietuviai, ir lenkai

Adomo Mickevičiaus atminimas ir pėdsakai, įpaveldinti šių dienų Vilniuje (muziejai, memorialinės lentos, miesto gatvių pavadinimai ), yra svarbios lenkų tapatumo simbolinės vietos. Tačiau kartu jo kūryba artima visiems Vilniaus ir Lietuvos gyventojams.
Poetas Adomas  Mickevičius.
Poetas Adomas Mickevičius.

Romantizmas yra svarbiausias lenkų istorijoje judėjimas, kuris gimė Vilniuje. Pasaulinio lygmens poetas Adomas  Mickevičius mąstė tik apie bendros lenkų ir lietuvių valstybės atkūrimą, tačiau nebandė įsivaizduoti savarankiškos Lietuvos. Žymiausiose savo poemose „Vėlinės“, „Ponas Tadas“, „Gražina“, „Konradas Valenrodas“, parašytose lenkų kalba, aukštino viduramžių Lietuvą, naudojo lietuviškus ir baltarusiškus motyvus. Adomo Mickevičiaus atminimas ir pėdsakai, įpaveldinti šių dienų Vilniuje (muziejai, memorialinės lentos, miesto gatvių pavadinimai ), yra svarbios lenkų tapatumo simbolinės vietos. Tačiau kartu jo kūryba artima visiems Vilniaus ir Lietuvos gyventojams.

Apie lenkiškos savasties pėdsakus Vilniaus miesto audinyje, A. Mickevičiaus veiklą šiame mieste ir išlikusius atminimo ženklus šiai asmenybei kalbėsimės su Rimantu Šalna, VU bibliotekos A. Mickevičiaus muziejaus vedėju.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ – spalio 2 d., penktadienį, 16.05 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Laidų ciklą „Paveldėkime ateitį“ remia Kultūros paveldo departamentas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...