captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – jubiliejų švenčiantis maestro Virgilijus Noreika

Apie pirmuosius mokytojus ir kelio į operą pradžią, apie stažuotę „La Scaloje“, apie mylimiausius vaidmenis ir ištikimybę Lietuvos operos scenai – savo gyvenimo istoriją pasakoja legendinis tenoras Virgilijus Noreika.
Maestro Virgilijus Noreika. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Maestro Virgilijus Noreika. A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Jeigu kalbėtume apie lietuvių dailės kontekstą ir Čiurlionį, tai jis neturi čia konteksto. Neturėjo savo gyvenimo metu, neturi ir toliau“, – sako menotyrininkė Rasa Žukienė. Tęsiame pokalbių ciklą, skirtą 140-osioms M. K. Čiurlionio gimimo metinėms.

Būrys intelektualų pasirašė laišką, kuriame pasisako prieš asmenvardžių rašymą dokumentuose originaliais rašmenimis. O kaip elgiamasi kitose šalyse? Pažvelgsime į vienos liberaliausių šiuo atžvilgiu Čekijos ir teisę į vardą itin gerbiančios Vokietijos pavyzdžius.  

„Teatre vykdoma ydinga repertuarinė politika: simfoninis orkestras neišnaudojamas, solistai verčiami dainuoti su fonograma arba vaidinti dramos spektakliuose, gadinami balsai“, – teigia šią savaitę iš Klaipėdos muzikinio teatro vyr. dirigento pareigų atleistas Dainius Pavilionis.

„Jaunas karalius priešinasi senam drakonui, kapitalo dalybos vyksta tik atimant ar paveldint viską. Šios liekanos tokios gajos, kad pasakos keliasi į TV, į internetą – nuo amžinos jaunystės eliksyro receptų iki herojų paieškų, kurių tėra dvi grupės – turčiai (elitas) ir degradavusieji (runkeliai), nors dažniausiai būna abu viename. Visa likusi gyventojų dalis – arti 3 mln. – išmesta už interesų ribų“, – komentare pastebi meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Su ironija žiūrime į romane aprašytus tiek dugninius žmones, tiek į tuos pabudusius gyventi, mylėti. Svarbiausia spektaklyje – žmogus turi kelti klausimus ir atsakymus surasti pats“, –  sako režisierius Paulius Ignatavičius, į uostamiesčio sceną perkėlęs vieno žymiausių šių dienų rusų autoriaus Vladimiro Sorokino romaną „Ledas“.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pokalbis su operos dainininku Virgilijumi Noreika, švenčiančiu 80-ies metų jubiliejų.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 26 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 27 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...