captcha

Jūsų klausimas priimtas

Euroradijo eteryje – M. K Oginskiui dedikuotas koncertas iš Vilniaus

Rugsėjo 26-osios vakarą iš Lietuvos nacionalinės filharmonijos LRT KLASIKA sveikinsis su milijonine Euroradijo auditorija, kviesdama klausytis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncerto.
Kompozitorius<br> kultūros ir politikos veikėjas<br> kunigaikštis Mykolas Kleopas Oginskis.
Kompozitorius
kultūros ir politikos veikėjas
kunigaikštis Mykolas Kleopas Oginskis.

Šis įvykis – neeilinis. Pirma, koncertas dedikuotas kompozitoriaus ir Lietuvos bei Lenkijos politikos veikėjo Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms, kurias globoja UNESCO. Antra, šiuo koncertu Lietuvos nacionalinė filharmonija pradeda jubiliejinį – 75-ąjį sezoną. Ir trečia, dirigentas Modestas Pitrėnas pirmą kartą prieš Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą stoja kaip naujasis jo meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, pakeitęs savo mokytoją Juozą Domarką, ėjusį šias pareigas 50 metų ir dabar tapusį garbės dirigentu.

Kompozitorius, kultūros ir politikos veikėjas, kunigaikštis Mykolas Kleopas Oginskis šiandien Vakaruose daugiausia žinomas kaip garsiojo polonezo „Atsisveikinimas su tėvyne“ autorius. Jis – ir populiarumo neprarandančių mazurkų, valsų, maršų, taip pat knygos „Laiškai apie muziką“ autorius. Iki šiol didelio istorikų susidomėjimo sulaukia ir Paryžiuje 1827 metais išleisti keturi Oginskio „Atsiminimų“ tomai, aprėpiantys XIII–XIX amžių sandūros įvykius Europoje, ypač Lietuvoje, Lenkijoje ir Rusijoje. Gražiausi kunigaikščio Oginskio polonezų puslapiai atgis koncerte skambėsiančioje Siuitoje, kurią sudarė ir aranžavo XX amžiaus lenkų kompozitorius Romanas Palesteris. Ir Lietuvoje, ir Euroradijo eteryje šis kūrinys skambės pirmą kartą.

Koncerte taip pat skambės Felikso Mendelssohno Koncertas smuikui ir orkestrui e-moll, Op. 64. Solo smuiku grieš viena ryškiausių jaunosios kartos lietuvių smuikininkių, kelių tarptautinių konkursų laureatė Dalia Kuznecovaitė. Praėjusiais metais ji su pagyrimu baigė Paryžiaus nacionalinę konservatoriją. Klausytojams taip pat bus pristatyta Ottorino Respighi baleto „Stebuklinga krautuvėlė“, sukurto naudojant Gioachino Rossini melodijas, siuita bei Maurce‘o Ravelio Valsas.

Euroradijo transliacija iš Nacionalinės filharmonijos – rugsėjo 26 d., šeštadienį, 19.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...