captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ilgo ūkininkavimo paslaptys, arba kodėl traukia žemė?

Kėdainių rajono Paobelio kaime gyvenantis Vincas Janka visą gyvenimą susijęs su žemės ūkiu.

Inžinierius mechanikas pastaruosius 20 metų ūkininkauja, nors jau pradėjo aštuntą dešimtį. Turi 70 ha augalininkystės ūkį, o energijos ir sumanumo galėtų pavydėti daugelis. Jam labai svarbu visą patirtį perduoti ir anūkams, kurie ūkyje jau geri pagalbininkai.

Visiems žemdirbiams, o ypač pastaruoju metu gyvulius laikantiems, aktualu sumažinti gyvulininkystės produkcijos gamybos išlaidas. Todėl reikia tinkamai rūpintis gyvulių sveikata, pašarų kokybe, laikymo sąlygomis. Įtakos turi ir sukaupta patirtis, profesionalių konsultantų patarimai. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, porą metų brandinusi sumanymą, šiemet sukomplektavo mobilią gyvulininksytės laboratoriją. Joje greitai ir patikimai atliekami kraujo ir pašarų tyrimai, vertinamos gyvulių laikymo sąlygos ir sveikatingumas, teikiamos įvairios rekomendacijos.
 
Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose kalba Jurbarko rajono Eržvilko gimnazijos fizikos mokytoja Albina Tamošaitienė. Kaip jai sekėsi mokykloje ir namuose, kuo bus ypatinga penktadienį gimnazijoje rengiama Patrioto diena?
 
Ved.  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugsėjo 25 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...