captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: mažumų knygos pasaulis – koks jis?

Kas apibūdinama kaip mažumų knyga? Kodėl ji svarbi knygotyros mokslui?
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto prof. dr. Aušra Navickienė.
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto prof. dr. Aušra Navickienė.
„Pirmieji Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių vizijos kontūrai išryškėjo dar 2005 metais, prasidėjus Lietuvoje, Baltarusijoje ir Lenkijoje gyvenančių jo kūrybinio palikimo puoselėtojų bendradarbiavimui. Archyviniai tyrimai, mokslinės konferencijos, ekspedicijos, rašytinio ir muzikinio paveldo sklaida, vaisingi ryšiai su kompozitoriaus provaikaičiais – visa tai padėjo išsklaidyti šimtmetinės užmaršties tamsą“, – minint M. K. Oginskio 250-ąjį gimtadienį, prisimena Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas.
 
Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.
 
„Mes su ironija žiūrime į romane aprašytus tiek dugninius žmones, tiek  ir į tuos pabudusiuosius gyventi, mylėti, kalbėti širdžių kalba. Esminis dalykas spektaklyje – žmogus turi kelti klausimus ir atsakymus surasti pats“, – sako režisierius Paulius Ignatavičius, į uostamiesčio sceną perkėlęs vieno žymiausių moderniosios rusų literatūros atstovų Vladimiro Sorokino romaną „Ledas“.
 
Kas apibūdinama kaip mažumų knyga? Kodėl ji svarbi knygotyros mokslui? Kokios tokios literatūros kūrybos, leidybos, gamybos, sklaidos ir recepcijos galimybės mažuose sociumuose? Kokia Lietuvos mažumų leidybos situacija tarptautiniame kontekste šiandien? Pokalbis studijoje su Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto prof. dr. Aušra Navickiene, doc. dr. Alma Braziūniene ir akademiku prof. habil. dr. Domu Kaunu.
 
Ved. Laima Ragėnienė.
 
„Ryto allegro“ rugsėjo 25 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close