captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino prodiuserių ekspedicija Baltijos jūra

„Kaimyninė Lenkija, turinti stiprią kino industriją, šiemet yra mūsų strateginė partnerė. Lietuvos kino pasiekimų pristatymas pagrindinės viešnios-šalies statusu svarbiausiuose Lenkijos kino festivaliuose yra itin reikšmingas – tai bene didžiausias lietuviško kino pristatymas tarptautiniu mastu per pastaruosius metus“, – sako Baltijos jūra plaukusio koprodukcijų forumo „Ekspedicija: Klaipėda–Gdynė“ sumanytoja Liana Ruokytė-Jonsson 
Baltijos jūra plaukusio koprodukcijų forumo „Ekspedicija: Klaipėda-Gdynė“ sumanytoja Liana Ruokytė-Jonsson. Raimundo Urbakavičiaus nuotr.
Baltijos jūra plaukusio koprodukcijų forumo „Ekspedicija: Klaipėda-Gdynė“ sumanytoja Liana Ruokytė-Jonsson. Raimundo Urbakavičiaus nuotr.

„Man buvo įdomu, kad knygos iliustracija lyg ir netenka savo pirminės edukacinės šviečiamosios paskirties, nes labai daug yra skiriamų suaugusiems. Dažnai knygos tekstas yra tik inspiracija menininko idėjai“, – pastebi grafikė Nijolė Šaltenytė, viena iš knygos meno parodos „Iliustracija ir knyga 2015“ kuratorių.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie iš naujo atrandamas Edvardo Griego sonatas smuikui ir fortepijonui. 
 
Kaip paskatinti bendradarbiavimą ir kūrybiškumą tarp filmų gamintojų iš dviejų kaimyninių šalių? Netradicinį sprendimą pasiūlė Lietuvos kino centras, drauge su Lenkijos kino institutu ir Lenkijos kino komisija iniciavęs unikalų projektą – gamybinę lenkų ir lietuvių prodiuserių ekspediciją Baltijos jūra maršrutu Klaipėda–Gdynė. Kokių kūrybinių vaisių atnešė rugsėjo 12–14 dienomis vykusi kino prodiuserių kelionė jūra? Pokalbis studijoje su projekto sumanytoja ir organizatore Liana Ruokyte-Jonsson, ekspedicijoje dalyvavusiomis kino prodiuserėmis Živile Gallego ir Marija Razgute.
 
Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 24 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...