captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kodėl grūdų augintojai nepasitiki statistika?

ŽŪM išankstinėmis prognozėmis, šiemet bus prikulta 5,88 mln. tonų grūdų. Tai 10%  daugiau negu pernai. Patys grūdų augintojai mano, kad skaičiai gerokai padidinti,

Šį rudenį kalbama apie palankius grūdų augintojams metus ir rekordinius javų derlius. ŽŪM išankstinėmis prognozėmis, šiemet bus prikulta 5,88 mln. tonų grūdų. Tai 10%  daugiau negu pernai. Patys grūdų augintojai mano, kad skaičiai gerokai padidinti, mažai akcentuojamas derlingumas ir nekalbama apie padidėjusius pasėlių plotus. Kodėl grūdų augintojai nepasitiki statistika, ką svarsto apie savikainą? Aiškina Lietuvos grūdų augintojų asociacijos vadovas Aušrys Macijauskas. 

Afrikinis kiaulių maras – pavojinga užkrečiamoji virusinė liga. Žmonės šia liga neserga, bet jos virusu užkrėstos kiaulės ar šernai nugaišta per keletą dienų. Lietuvoje dėl maro plitimo neramu visiems kiaulių augintojams. Kai kuriuose regionuose kiaules laikyti jau draudžiama, dėl buvusių ligos židinių sunaikintas ne vienas tūkstantis kiaulių. Vidurio Lietuvoje kol kas ramiau, tačiau kiaules auginantys ir mėsos perdirbimu užsiimantys ūkininkai savotiškai apsidraudžia ir net ruošiasi tam atvejui, jeigu kiaulių auginti nebus galima. Audronės ir Kazio Žilių ūkis Raseinių rajono Algimantų kaime gerai žinomas visoje šalyje ne tik todėl, kad jų mėsos gaminiai turi tautinio paveldo sertifikatą. Jame moderni skerdykla, mėsos perdirbimo cechas, gyvulių fermos ir laukai ekologiškiems pašarams auginti. Be mėsinių galvijų šeimos ūkyje laikoma apie 200 kiaulių. Kaip rengiamasi galimam draudimui laikyti kiaules, kodėl kyla abejonių dėl ligos plitimo?

Rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose su Jurbarko rajono Eržvilko gimnazijos fizikos mokytoja Albina Tamošaitiene. Antradienis jai ypatingas tuo, kad mokykloje pamokų neturi, o dieną planavo sudalyvauti renginyje Baltų vienybės dienai paminėti – rudens lygiadienio šventėje. Kokia buvo šventė, kuo dar buvo užsiėmusi Eržvilke dirbanti mokytoja?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, rugsėjo 23 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...