captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija": apie Mykolą Kleopą Oginskį ir jo nuopelnus valstybei

2015-ieji – Mykolo Kleopo Oginskio, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politiko ir Abiejų Tautų Respublikos diplomato, kompozitoriaus jubiliejiniai metai.
Mykolas Kleopas Oginskis. wikipedia.org nuotr.
Mykolas Kleopas Oginskis. wikipedia.org nuotr.

Jo  darbai ir šiandien verti dėmesio, nes atspindi politiko valstybės viziją ypač sudėtingoje epochoje. Ši asmenybė ypač brangi trims kaimyninėms tautoms ir šalims – Lietuvai, Lenkijai ir Baltarusijai. M. K. Oginskis amžiams išliks šių šalių istorinėje atmintyje. Oginskiai – sena didikų ir kunigaikščių giminė, kildinusi save iš Riurikaičių dinastijos. Daug šios giminės palikuonių buvo Lietuvos senatoriai, ėjo svarbias valstybines pareigas. Didžiausią įtaką Lietuvos politiniam ir kultūriniam gyvenimui Oginskiai darė XVIII a.–XIX a. pradžioje. Dauguma Oginskių buvo muzikalūs, ne tik rėmė muzikus, bet ir patys kūrė, aktyviai muzikavo.

Dramatiški istoriniai įvykiai lėmė, kad kunigaikščiui, diplomatui, paskutiniam LDK iždininkui M. K. Oginskiui ne tarnystė Tėvynei, o muzikinis palikimas pelnė pasaulinį žinomumą. Jį išgarsino polonezai, iš kurių didžiausio populiarumo sulaukė 1794 m. sukurtas „Atsisveikinimas su Tėvyne“.

Šįkart laidoje apie M. K. Oginskio nuopelnus valstybei pasakoja Vytautas Rutkauskas, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" – rugsėjo 25 d., penktadienį, 16.05 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...